Ta strona używa cookie. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Akceptuję

Loading...


Szukaj Menu
A A A wysoki kontrast: A A

Portal Promocji EksportuFundusz Ekspansji Zagranicznej

Wyślij Drukuj Pobierz dodał: Patrycja Operacz | 2017-10-13 14:50:03
fundusz ekspansji zagranicznej, wsparcie finansowe eksportera

Fundusz Ekspansji Zagranicznej oferuje polskim firmom współfinansowanie kapitałowe ich zagranicznych projektów inwestycyjnych. Fundusz inwestuje wspólnie z polską firmą bezpośrednio w jej zagraniczną spółkę zależną i dzieli z nią ryzyko projektu zagranicznego.

źródło:tfibgk.com.pl

  • Fundusz może wspólnie z polską firmą finansować przejęcie zagranicznej spółki, utworzenie nowej spółki lub dalszy rozwój już istniejącej zagranicznej spółki zależnej polskiej firmy. Fundusz zawsze jest udziałowcem mniejszościowym i pozostawia zarządzanie zagranicznym projektem w rękach polskiej firmy.
  • Fundusz może inwestować zarówno w krajach Unii Europejskiej jak i poza nią, również w krajach rozwijających się i wysokiego ryzyka, w prawie wszystkich sektorach, nie tylko w spółki produkcyjne ale też dystrybucyjne i usługowe.
  • Fundusz może nabywać istniejące lub obejmować nowe udziały zagranicznych spółek realizujących projekt ekspansji polskiej firmy.
  • Po osiągnięciu przez zagraniczną spółkę zależną zakładanych rezultatów Fundusz odsprzedaje swoje udziały polskiej firmie na warunkach rynkowych.
  • Wyjście Funduszu z projektu powinno nastąpić nie później niż po 10 latach. Do tego czasu Fundusz nie wymaga spłaty finansowania.
  • Fundusz może także udzielić pożyczki zagranicznej spółce zależnej polskiej firmy. Pożyczka może być zabezpieczona wyłącznie aktywami zagranicznej spółki, bez regresu do polskiej firmy.

Funduszem Ekspansji Zagranicznej FIZ AN zarządza TFI BGK S.A.

***

Oferta Funduszu Ekspansji Zagranicznej skierowana jest do polskich firm działających z powodzeniem w kraju i planujących rozszerzenie działalności poza granice Polski. Fundusz wspiera ekspansję zagraniczną poprzez inwestowanie w zagraniczne podmioty należące do polskich spółek.

 

Fundusz Ekspansji Zagranicznej Fundusz Inwestycyjny Zamknięty Aktywów Niepublicznych (FEZ FIZ AN) jest wpisany do rejestru funduszy inwestycyjnych prowadzonego przez Sąd Okręgowy w Warszawie Wydział VII Cywilny – Rejestrowy pod numerem RFI 1162.

 

Formy inwestycji

Fundusz Ekspansji Zagranicznej dzieli z polskimi firmami ryzyko inwestycji w zagraniczne projekty i zapewnienia współfinansowanie zagranicznych spółek zależnych należących do polskich firm. Firmy mogą skorzystać z finansowania w postaci kapitału, mezzanine i pożyczek zabezpieczonych tylko aktywami zagranicznego projektu, bez regresu do polskiej spółki. Horyzont czasowy inwestycji Funduszu jest dopasowany do specyfiki poszczególnych przedsięwzięć i zwykle zawiera się w przedziale od 5 do 7 lat.

 

Udział Funduszu Ekspansji Zagranicznej w finansowaniu projektu będzie zwykle wynosić od kilku do kilkudziesięciu milionów złotych, ale nie będzie stanowił więcej niż 50% wartości całej inwestycji. Fundusz Ekspansji Zagranicznej zawsze będzie udziałowcem mniejszościowym – zarządzanie projektem będzie zawsze pozostawać w rękach polskiej firmy. Oczekiwana stopa zwrotu będzie ustalana indywidualnie i zależeć będzie od ryzyka projektu, ryzyka kraju, w którym jest realizowany oraz wybranego instrumentu finansowego.

 

Proces aplikacji

Firma, która chce skorzystać z finansowania oferowanego przez Fundusz, powinna przedstawić szczegółowy biznesplan, przedstawiający jej kompetencje i doświadczenie oraz założenia dotyczące projektu ekspansji zagranicznej. Pozytywna ocena tego biznesplanu przez Fundusz otwiera drogę do zawarcia umowy inwestycyjnej, określającej między innymi sposób wyjścia Funduszu z projektu.

 

Finansowanie spłacone przez projekty i zyski funduszu będą ponownie inwestowane w kolejne zagraniczne projekty polskich firm.

 


Dodatkowe informacje

  • Firmy zainteresowane współpracą z Funduszem Ekspansji Zagranicznej lub otrzymaniem bardziej szczegółowych informacji prosimy o kontakt pod adresem e-mail: fez@tfibgk.com.pl.
  • Więcej informacji znajduje się na dedykowanej stornie internetowej.

***

Informacje pochodzą ze storny internetowej PFR oraz Towarzystwa Funduszy Inwestycyjnych BGK.Czy ta informacja była pomocna?
TAK/NIE 0 0

Pliki do pobrania

Fundusz Ekspansji Zagranicznej - prezentacja programu
pdf | 919.95 KB
Pobierz

Wybrane
oferty polskich przedsiębiorstw

Tłumaczenia medyczne

Biuro tłumaczeń Reddo Translations świadczy usługi z zakresu tłumaczeń medycznych. Tam, gdzie dro...
Polska - Warsaw 2021-04-20 Dodał: Marta Januszewska Zdrowie i medycyna, Doradztwo/consulting/edukacja, Pozostałe branże Zobacz ofertę

Tworzenie treści na stronę internetową - Pomoc w zdobyciu pracownika

Witam, zajmujemy się tworzenie treści na strony zajmujące się pomocą w pozyskaniu pracownika z ...
Polska - Sokola 2020-11-27 Dodał: Łukasz Tomaszczyk IT/ICT, Pozostałe branże Zobacz ofertę

Matula Kancelaria Prawna

Oferujemy kompleksową obsługę prawną spółek, osób prowadzących działalność gospodarczą i osób fiz...
Polska - Wrocław 2016-04-22 Dodał: Adrian Matula Zdrowie i medycyna, Doradztwo/consulting/edukacja, Handel, IT/ICT, Usługi finansowe Zobacz ofertę

Zobacz więcej ofert