Eksport | Import | Inwestycje

Trade.gov.pl

Strona główna > Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości (PARP)
Instytucja

Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości (PARP)

Kontakt

Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości (PARP)

ul. Pańska 81/83, 00-834 Warszawa

Misją Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości (PARP) jest realizacja programów rozwoju gospodarki wspierających działalność innowacyjną i badawczą małych i średnich przedsiębiorstw (MŚP), rozwój regionalny oraz wzrost eksportu, rozwój zasobów ludzkich oraz wykorzystanie nowych technologii w działalności gospodarczej.

Jak pomaga eksporterom?

Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości wspiera eksportujących przedsiębiorców w trzech głównych obszarach: dofinansowania do działań promocyjnych za granicą, dostępu do informacji w zakresie prowadzenia działalności na innych rynkach oraz wsparcia w nawiązaniu nowych kontaktów biznesowych z zagranicznymi kontrahentami.
Wsparcie o charakterze finansowym, pochodzące przeważnie ze środków Unii Europejskiej, udzielane jest w trybie konkursowym, zgodnie z harmonogramem ogłaszanym na każdy rok. Zarówno początkujący jak i doświadczeni eksporterzy mogli do tej pory skorzystać z dofinansowania na takie działania, jak organizacja stoisk na targach czy misji gospodarczych, zarówno przyjazdowych jak i wyjazdowych, produkcja materiałów promocyjnych, tłumaczenie stron internetowych, szkolenia itp.

Jeśli stawiacie pierwsze kroki w eksporcie, nie jesteście pewni, czy Wasz produkt jest gotowy do wejścia na rynki zagraniczne lub potrzebujecie szczegółowych informacji nt. otoczenia prawnego, do Waszej dyspozycji są konsultanci sieci Enterprise Europe Network, a także liczne szkolenia dostępne m. in. w formie filmów w Internecie, jak również platforma e-learningowa – Akademia PARP. Firmom poszukującym różnych partnerów zagranicznych – dostawców, podwykonawców, dystrybutorów czy inwestorów, oferuje udział w wydarzeniach kooperacyjnych i stoiskach wystawienniczych na najważniejszych branżowych targach i konferencjach. Początkującym przedsiębiorcom pomaga też w organizacji stażów w doświadczonych firmach z ich branży. Prowadzi również bazę ofert i zapytań, która łączy firmy z różnych krajów.


Oferta wsparcia

Spis treściTable of contents

Portal Promocji Eksportu używa plików cookies, aby ułatwić użytkownikom korzystanie z serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci Twojego komputera lub innego urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zmienić ustawienia przeglądarki tak, aby zablokować zapisywanie plików cookies. Więcej informacji znajdziesz w Polityce Prywatności i Regulaminie.