Eksport | Import | Inwestycje

Trade.gov.pl

Strona główna > Erasmus dla młodych przedsiębiorców
Oferta wsparcia

Erasmus dla młodych przedsiębiorców

Dla kogo?
Mikro, Małe Przedsiębiorstwa
Dojrzałość eksportowa
Jeszcze nie eksportuję, Początkujący
Czas trwania
01.02.2023 – 31.01.2027

Potrzeba

Jeśli jesteś młodym przedsiębiorcą lub dopiero planujesz rozpocząć przygodę z własną działalnością, dzięki programowi Erasmus dla młodych przedsiębiorców możesz ubiegać się o sfinansowanie możliwości uczenia się od doświadczonych ludzi biznesu, prowadzących firmy w innych państwach.

Korzyści

Dzięki kształceniu w miejscu pracy w małym lub średnim przedsiębiorstwie w innym państwie uczestniczącym każdy zakwalifikowany przedsiębiorca / przyszły przedsiębiorca będzie miał ułatwiony start w procesie zakładania własnej firmy lub wzmocnienia istniejącego już przedsiębiorstwa. Uzyska również dostęp do nowych rynków, nowych partnerów biznesowych i nowych możliwości prowadzenia działalności. Firmy przyjmujące mogą skorzystać z innowacyjnych pomysłów młodego przedsiębiorcy, z jego umiejętności i wiedzy.

Realizacja

W programie mogą wziąć udział początkujący przedsiębiorcy, którzy mają w planach założenie własnej działalności gospodarczej lub rozpoczęli działalność w ciągu ostatnich trzech lat oraz doświadczeni przedsiębiorcy prowadzący małe lub średnie przedsiębiorstwa na terenie krajów biorących udział w programie. Całkowity czas pobytu młodego przedsiębiorcy u firmy przyjmującej może trwać maksymalnie 6 miesięcy.

Aby wziąć udział w programie, zapoznaj się z przewodnikiem początkującego przedsiębiorcy / przewodnikiem przedsiębiorcy przyjmującego zgłoś się do lokalnego punktu kontaktowego i złóż odpowiednie dokumenty.

Data

Nabór wniosków odbywa się w trybie ciągłym do wyczerpania alokacji. Program realizowany jest do 31 stycznia 2027 r.

Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości (PARP)

ul. Pańska 81/83, 00-834 Warszawa

Portal Promocji Eksportu używa plików cookies, aby ułatwić użytkownikom korzystanie z serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci Twojego komputera lub innego urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zmienić ustawienia przeglądarki tak, aby zablokować zapisywanie plików cookies. Więcej informacji znajdziesz w Polityce Prywatności i Regulaminie.