Eksport | Import | Inwestycje

Trade.gov.pl

Strona główna > Aktualności > Przemysł spotkań: silny filar polskiej gospodarki w 2023 roku
Artykuł

Przemysł spotkań: silny filar polskiej gospodarki w 2023 roku

W ubiegłym roku przemysł spotkań w Polsce odegrał kluczową rolę w rozwoju gospodarczym, przynosząc znaczące korzyści finansowe i społeczne. Najnowsza edycja raportu Poland Events Impact przedstawia liczby, świadczące o istotnym wkładzie tego sektora w polską gospodarkę.

Publiczność na seminarium w dużej sali konferencyjnej

Według raportu „Poland Events Impact 2023 – Wpływ ekonomiczny przemysłu spotkań na gospodarkę Polski” całkowity wkład tej branży w gospodarkę przekroczył 54,6 mld złotych. Stanowiło to około 1% PKB kraju. Szczególnie imponująca była wartość dodana brutto wypracowana dzięki przemysłowi spotkań, która przekroczyła 22,9 mld złotych. Sektor MICE (Meetings, Incentives, Conferences, Exhibitions) generował także około 215 tysięcy miejsc pracy.

Branża spotkań i wydarzeń zanotowała wzrost i rozwój sektora w porównaniu do lat poprzednich. Działo się tak pomimo wyzwań takich jak pandemia COVID-19, wojna w Ukrainie czy kryzys gospodarczy. Firmy i stowarzyszenia powróciły do organizacji spotkań, przeważnie wybierając format offline. Widać więc, że przemysł spotkań, mimo dotkliwego wpływu pandemii, potrafił się szybko odbudować.

Co istotne, liczby przedstawione w raporcie nie w pełni oddają faktyczny wpływ przemysłu spotkań na gospodarkę kraju. Nie uwzględniają one wartości takich jak networking czy transfer wiedzy, które są istotne dla rozwoju firm.

Autorzy raportu zwracają uwagę, że organizacja wydarzeń nie tylko przyczynia się do generowania przychodów. Promuje także lokalne branże i sektory oraz wspiera transfer wiedzy i doświadczeń. Targi, kongresy i konferencje stanowią doskonałą platformę do promocji polskich firm i produktów na arenie międzynarodowej, a także do wymiany naukowej i technologicznej.

Źródło: Raport Celuch Consulting „Poland Events Impact 2023 – Wpływ ekonomiczny przemysłu spotkań na gospodarkę Polski”

  • Wszystko
  • Aktualności (576)
  • Wiedza (263)
  • Kalendarz (965)
  • Centrum Wsparcia (319)
Wyszukiwanie zaawansowane

Portal Promocji Eksportu używa plików cookies, aby ułatwić użytkownikom korzystanie z serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci Twojego komputera lub innego urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zmienić ustawienia przeglądarki tak, aby zablokować zapisywanie plików cookies. Więcej informacji znajdziesz w Polityce Prywatności i Regulaminie.