Eksport | Import | Inwestycje

Trade.gov.pl

Strona główna > Kalendarz > Polskie Smaki w Senegalu – wystawa i forum w Dakarze
Wydarzenie

Polskie Smaki w Senegalu – wystawa i forum w Dakarze

Polska Agencja Inwestycji i Handlu serdecznie zaprasza polskie firmy z branży spożywczej do udziału w wystawie i forum ekonomicznym „Smaki Polskie”, organizowanych w dniach 15-17 czerwca 2023 roku w Dakarze (Senegal).

Sektor spożywczy i przetwórstwa rolno-spożywczego w Senegalu zajmuje około 35% całej produkcji przemysłowej, przekładając się na około 20% PKB. Kraj ten nie posiada jednak silnie rozwiniętego przetwórstwa spożywczego, a sama produkcja jest mało zmechanizowana i wymaga modernizacji. Z powodu małego udziału nowoczesnych technologii oraz niskiej mechanizacji systemów ogromna część produktów marnuje się. Pomimo dobrych warunków naturalnych do produkcji żywności, większość towarów eksportowana jest z Senegalu w postaci nieprzetworzonej i na dużą skalę konieczny jest import pozostałych podstawowych produktów spożywczych, takich jak nabiał, dżemy, makarony, wędliny, produkty rybne itd.

Władze Senegalu uruchomiły szereg programów mających na celu poprawę obecnej sytuacji. Strategia rozwoju kraju (PSE – Plan Senegal Emergent) za główny priorytet uznaje rozwój rolnictwa i przetwórstwa rolno-spożywczego oraz zbudowanie samowystarczalności kraju pod względem zapotrzebowania na produkcję spożywczą.

W odpowiedzi na zainteresowanie strony senegalskiej, Zagraniczne Biuro Handlowe PAIH w Dakarze organizuje wystawę oraz forum gospodarcze „Smaki Polskie”. Oba wydarzenia będą dla polskich firm okazją do zaprezentowania swoich produktów spożywczych oraz technologii przetwórstwa i magazynowania spożywczego, na które jest obecnie duży popyt w Senegalu.

W ramach wydarzenia przedsiębiorcy będą mieli możliwość:

  • zaprezentowania produktów i rozwiązań branży rolno-spożywczej,
  • wykorzystania wspólnej przestrzeni stoiska do spotkań z kontrahentami,
  • skorzystania z merytorycznego i językowego wsparcia ekspertów Zagranicznego Biura Handlowego PAIH w Senegalu.


Udział w targach jest bezpłatny. Koszty logistyczne, tj. spedycji towarów i materiałów reklamowych, transportu, ubezpieczenia osób i produktów, noclegu, wyżywienia itp. pokrywa przedsiębiorca.

Zgłoszeń można dokonywać za pośrednictwem formularza rekrutacyjnego do 2 czerwca 2023 r.

Udział w wydarzeniach jest darmowy. Koszty transportu oraz zakwaterowania pozostają po stronie uczestników.

Więcej informacji o nadchodzących wydarzeniach organizowanych przez PAIH znajdziesz na stronie Agencji

Polska Agencja Inwestycji i Handlu S.A. (PAIH S.A.)


ul. Krucza 50
00-025 Warszawa
  • Wszystko
  • Aktualności (24)
  • Wiedza (20)
  • Kalendarz (101)
  • Centrum Wsparcia (57)
Wyszukiwanie zaawansowane

Portal Promocji Eksportu używa plików cookies, aby ułatwić użytkownikom korzystanie z serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci Twojego komputera lub innego urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zmienić ustawienia przeglądarki tak, aby zablokować zapisywanie plików cookies. Więcej informacji znajdziesz w Polityce Prywatności i Regulaminie.