Eksport | Import | Inwestycje

Trade.gov.pl

Strona główna > Aktualności > Inwestycje w dywersyfikację działalności sektora HoReCa
Oferta wsparcia

Inwestycje w dywersyfikację działalności sektora HoReCa

Celem inwestycji jest wsparcie przedsięwzięć MŚP mających na celu rozszerzenie lub zmianę profilu dotychczasowej działalności prowadzonej w sektorach: hotelarstwo, gastronomia (HoReCa), turystyka lub kultura, czyli w sektorach najbardziej dotkniętych pandemią COVID-19 w Polsce.

Proces parzenia kawy w ekspresie ciśnieniowym

Beneficjenci

O wsparcie na realizację przedsięwzięć MŚP mogą ubiegać się mikro, małe i średnie przedsiębiorstwa z sektora HoReCa, turystyka lub kultura, które w latach 2020 lub 2021 odnotowały spadek obrotów w wysokości co najmniej 30 proc. liczony rok do roku. Wnioskodawca na dzień złożenia wniosku musi prowadzić działalność gospodarczą w sektorze HoReCa, turystyka lub kultura oraz potwierdzić, że na dzień 31 grudnia 2019 lub najpóźniej od 20 marca 2020 r. prowadził działalność gospodarczą w sektorze (HoReCa), turystyka, kultura.

Przeznaczenie

Środki można przeznaczyć na pokrycie kosztów inwestycji w projektowanie i produkcję swoich towarów i usług, takich jak:

  • inwestycje w bazę usługową lub produkcyjną, w tym np. roboty budowlane, budowa nowych linii produkcyjnych, zakup maszyn i urządzeń, niezbędnych do wprowadzenia nowych produktów/usług, inwestycje związane z zieloną transformacją, również działania związane z wykorzystaniem technologii cyfrowych,
  • podnoszenie kwalifikacji pracowników, w tym np. szkolenia związane z nabyciem nowych umiejętności lub przekwalifikowaniem pracowników,
  • usługi rozwojowe na rzecz wspieranych MŚP, w tym np. opracowanie studium wykonalności, modelu biznesowego, opracowanie procedur technicznych.

Kwota wsparcia

Kwoty wsparcia: od 50 do 540 tys. zł.

Wsparcie udzielane MŚP będzie stanowiło pomoc de minimis.

Warunki dodatkowe: 10% wkładu własnego kosztów kwalifikowalnych, VAT nie jest kwalifikowany, max. wartość kosztów kwalifikowalnych (wsparcie i wkład własny) wynosi 600 tys. zł.

Operatorzy

Nabory dla przedsiębiorców prowadzą Operatorzy wybrani w konkursie w 2023 roku organizowanym przez Polską Agencję Rozwoju Przedsiębiorczości (PARP). Wybrany dla podkarpacia operator czyli Małopolska Agencja Rozwoju Regionalnego (MARR) podjęła w tym zakresie współpracę z Rzeszowską Agencją Rozwoju Regionalnego (RARR).

Termin

W związku z powyższym na stronie RARR został ogłoszony nabór: Inwestycje w dywersyfikację działalności sektora HoReCa – oferta dla przedsiębiorców, które można składać od 06.05.2024 r. do 5.06.2024 r.

Informacje dodatkowe

Pozostałe informacje o konkursie:

Inwestycja A1.2.1 z części dotacyjnej KPO: Inwestycje dla przedsiębiorstw w produkty, usługi i kompetencje pracowników oraz kadry związane z dywersyfikacją działalności.  

  • Wszystko
  • Aktualności (43)
  • Wiedza (26)
  • Kalendarz (131)
  • Centrum Wsparcia (69)
Wyszukiwanie zaawansowane

Portal Promocji Eksportu używa plików cookies, aby ułatwić użytkownikom korzystanie z serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci Twojego komputera lub innego urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zmienić ustawienia przeglądarki tak, aby zablokować zapisywanie plików cookies. Więcej informacji znajdziesz w Polityce Prywatności i Regulaminie.