Eksport | Import | Inwestycje

Trade.gov.pl

Strona główna > Kalendarz > Nowe uwarunkowania ESG – wyzwania zielonej transformacji oraz sposób identyfikacji śladu węglowego
Wydarzenie

Nowe uwarunkowania ESG – wyzwania zielonej transformacji oraz sposób identyfikacji śladu węglowego

Zachodzące zmiany klimatyczne spowodowały wprowadzenie regulacji unijnych wymuszających zieloną transformację, wprowadzenie gospodarki odpadami w obiegu zamkniętym i zmniejszenie ilości śladu węglowego przez podmioty prowadzące działalność gospodarczą w UE.

Stawia to wyzwanie identyfikacji kluczowych ryzyk oraz przygotowanie zielonej strategii zapewniającej stabilne warunki finansowania redukcji śladu węglowego. Pojawia się ryzyko, że nie przetrwają podmioty, które nie uwzględnią mechanizmu transferu kapitału oraz zmiany procesów finansowania nowych modeli biznesowych.

Agenda

  1. Zalety i ryzyka zielonej transformacji (cel i nowe wymagania UE).
  2. Uwarunkowania ESG (Environmental Social Governance).
  3. Kto, w jakim zakresie i dlaczego musi liczyć ślad węglowy.
  4. Uwarunkowania podatkowe w nowym modelu funkcjonowania biznesu.
  5. Nowe uwarunkowania ESG – wyzwania zielonej transformacji oraz sposób identyfikacji śladu węglowego.

Zapisy przez formularz rejestracyjny

Organizator: Krajowa Izba Gospodarcza Elektroniki i Telekomunikacji, Legal Partner, Andersen Tax & Legal

Portal Promocji Eksportu używa plików cookies, aby ułatwić użytkownikom korzystanie z serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci Twojego komputera lub innego urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zmienić ustawienia przeglądarki tak, aby zablokować zapisywanie plików cookies. Więcej informacji znajdziesz w Polityce Prywatności i Regulaminie.