Eksport | Import | Inwestycje

Trade.gov.pl

Strona główna > Kalendarz > Akcelerator dla branży budowlanej
Wydarzenie

Akcelerator dla branży budowlanej

Jesteś przedsiębiorcą z sektora budowlanego? Chciałbyś rozpocząć lub wzmocnić swoją obecność na rynkach zagranicznych? Weź udział w warsztatach.

Akcelerator dla firm z sektora budowlanego

Projekt skierowany jest do firm, które prowadzą działalność na terenie naszego kraju i eksportują swoje produkty lub są zainteresowane wejściem na rynki zagraniczne. Akcelerator branżowy skierowany jest do przedsiębiorstw z dominującym udziałem polskiego kapitału. 

Jego celem jest zdynamizowanie eksportu, a także wsparcie innowacji w branżach strategicznych wskazanych w rządowej Strategii na Rzecz Odpowiedzialnego Rozwoju. 

Dowiedz się więcej na warsztatach online 

18 i 19 maja br. odbędą się bezpłatne warsztaty online. Podczas nich uczestnicy dowiedzą się o możliwościach wsparcia finansowego i instytucjonalnego jakie oferuje Ministerstwo Rozwoju i Technologii, Polska Agencja Rozwoju Przemysłu, Korporacja Ubezpieczeń Kredytów Eksportowych S.A, Korporacja Ubezpieczeń Kredytów Eksportowych Finance, Polski Fundusz Rozwoju, PFR Towarzystwo Funduszy Inwestycyjnych S.A, Polska Agencja Inwestycji i Handlu S.A czy Bank Gospodarstwa Krajowego.

Firmy zainteresowane udziałem w warsztatach prosimy o przesłanie zgłoszeń na adres: aleksandra.jaworska@mrit.gov.pl. Formularz zgłoszeniowy w załączeniu. Nabór potrwa do 12 maja 2023 r.  

Dynamiczny rozwój eksportu branży budowlanej 

Wartość polskiego eksportu wyrobów branży budowlanej w 2022 r. wyniosła około 14 mld euro, a na przestrzeni ostatnich 12 lat wzrosła aż o 259%. Najważniejszymi odbiorcami polskich wyrobów branży budowlanej w UE są: Niemcy, Francja, Włochy, Czechy, Holandia i Szwecja. Z krajów pozaunijnych, sektor ten eksportuje najwięcej do krajów tj. Wielkiej Brytanii, USA, Szwajcarii i Ukrainy.

Opiekun / koordynator projektu

Aleksandra Jaworska

  • Wszystko
  • Aktualności (11)
  • Wiedza (11)
  • Kalendarz (59)
  • Centrum Wsparcia (55)
Wyszukiwanie zaawansowane

Portal Promocji Eksportu używa plików cookies, aby ułatwić użytkownikom korzystanie z serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci Twojego komputera lub innego urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zmienić ustawienia przeglądarki tak, aby zablokować zapisywanie plików cookies. Więcej informacji znajdziesz w Polityce Prywatności i Regulaminie.