Ta strona używa cookie. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Akceptuję

Loading...


Szukaj Menu
A A A wysoki kontrast: A A

Portal Promocji Eksportu  Polskie firmy w świetnej kondycji

  Wyślij Drukuj Pobierz dodał: Anna Mackiewicz | 2015-06-02 16:05:30
  polska, gospodarka, firmy

  Polskie firmy są w świetnej kondycji finansowej i nie mają problemów z utrzymaniem płynności finansowej - napisali eksperci NBP w raporcie poświęconym sytuacji gospodarki.

  "Sytuacja w sektorze przemysłowym jest bardzo dobra, a wskaźniki informujące o sytuacji przedsiębiorstw w tej sekcji znajdują się w długookresowym trendzie wzrostowym. Rosnącemu odsetkowi firm płynnych towarzyszy przyrost przedsiębiorstw zdolnych do obsługi swojego zadłużenia handlowego i kredytowego" - piszą autorzy raportu.

   

   

  Źródłem pozytywnych zmian w przemyśle jest przetwórstwo przemysłowe, w którym wyraźnie poprawia się sytuacja ekonomiczna przedsiębiorstw.

  Autorzy raportu napisali, że bardzo powoli poprawia się natomiast sytuacja w budownictwie, ale wydaje się, że okres największych problemów firmy budowlane mają już za sobą.

  "Procesy naprawcze, dostosowanie do niższego popytu wymusiły szereg bankructw w ostatnich latach. Obecnie powoli rośnie odsetek firm płynnych i terminowo obsługujących zobowiązania kredytowe" - zaznaczyli.

  PAP
  Wybrane
  oferty polskich przedsiębiorstw