Eksport | Import | Inwestycje

Trade.gov.pl

Strona główna > Kalendarz > Targi ExpoAmazónica 2022 w Peru
Wydarzenie

Targi ExpoAmazónica 2022 w Peru

W dniach 18-21 sierpnia 2021 r. w Peru, mieście Chachapoyas, w prowincji Amazonas odbędzie się 10. edycja targów ExpoAmazónica 2022.

ExpoAmazónica to wielosektorowe targi, które pierwszy raz odbyły się w 2011 roku, w wyniku porozumienia między regionalnymi rządami Międzyregionalnej Rady Amazonii (CIAM), w skład której wchodzą prowincje San Martín, Loreto, Ucayali, Madre de Dios, Huánuco i Amazonas, w celu zaprezentowania oferty regionów amazońskich na poziomie lokalnym, krajowym i międzynarodowym, promowania prywatnych inwestycji i turystyki oraz generowania wymiany doświadczeń poprzez wystawy produktów rolno-przemysłowych, fora tematyczne i okrągłe stoły biznesowe, a także wykorzystania zrównoważonych zasobów i ochrony Amazonii.

Wśród celów postawionych przez organizatorów dla ExpoAmazónica 2022 można wyróżnić:

  • promocję potencjału produkcyjnego i usługowego regionów amazońskich na rynku krajowym i międzynarodowym;
  • promowanie rozwoju Amazonii w ramach zrównoważonego, konkurencyjnego i egalitarnego podejścia do turystyki;
  • poprawa łańcucha produkcyjnego zwierząt gospodarskich, małych zwierząt i bydła;
  • promowanie wzmocnienia potencjału ludzkiego i instytucjonalnego w celu dążenia do rozwoju społeczności i ich instytucji;
  • promowanie procesów innowacji technologicznych w Amazonii;
  • promowanie Amazonii jako społeczeństwa wielokulturowego i integracyjnego.

Wydarzenie odbędzie się na terenie kampusu Narodowego Uniwersytetu Toribio Rodriguez de Mendoza w Chachapoyas, wyposażonego w innowacyjny projekt i nowoczesną infrastrukturę, który ma gościć 25 000 odwiedzających na ponad 350 stoiskach.

Więcej informacji na temat targów można znaleźć tu


Portal Promocji Eksportu używa plików cookies, aby ułatwić użytkownikom korzystanie z serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci Twojego komputera lub innego urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zmienić ustawienia przeglądarki tak, aby zablokować zapisywanie plików cookies. Więcej informacji znajdziesz w Polityce Prywatności i Regulaminie.