Eksport | Import | Inwestycje

Trade.gov.pl

Strona główna > Aktualności > Peru – wstępna kwalifikacja do projektu kanalizacyjnego
Artykuł

Peru – wstępna kwalifikacja do projektu kanalizacyjnego

Peruwiańska agencja Proinversión ogłosiła zniesienie zawieszenia przetargu na koncesję projektu integralnego Poprawa systemu kanalizacji i oczyszczania ścieków w mieście Puerto Maldonado i w ramach reaktywacji przetargu opublikowano Ostateczną Wersję Zmienionego Kontraktu oraz modyfikacje Warunków Umowy.

Projekt będzie realizowany w formule Partnerstwa Publiczno-Prywatnego (PPP), współfinansowany w trybie Inicjatywy Państwowej, przy czym Ministerstwo Mieszkalnictwa, Budownictwa i Sanitacji zobowiązuje się do współfinansowania kosztów inwestycyjnych projektu. Szacowana inwestycja projektu to 88 mln USD, a okres koncesji to 22 lata.

Obowiązki przewidziane dla przyszłego koncesjonariusza będą polegały na projektowaniu, finansowaniu, budowie, rehabilitacji, rozbudowie, eksploatacji i utrzymaniu systemów zbierania, oczyszczania i ostatecznego usuwania ścieków komunalnych miasta Puerto Maldonado, w tym na zapewnieniu wsparcia technicznego dla usługodawcy (EMAPAT) w zakresie monitorowania i kontroli Maksymalnych Dopuszczalnych Wartości (VMA), tj. wartości stężenia pierwiastków, substancji, parametrów fizycznych lub chemicznych charakteryzujących ścieki lub płyny pochodzące z instalacji przemysłowej.

Główne komponenty projektu obejmują:

  • przyłączenie kanalizacyjne dla gospodarstw domowych,
  • sieci kanalizacji pierwotnej i wtórnej,
  • komory pomp wraz z odpowiednimi przewodami tłocznymi,
  • oczyszczalnię ścieków (WWTP).

Zgodnie z regulaminem, zainteresowani oferenci będą mogli komentować i zgłaszać swoje propozycje do 30 stycznia 2023 roku. W tym celu muszą najpierw zarejestrować się jako uczestnicy.

Zainteresowane firmy mogą składać dokumenty do wstępnej kwalifikacji, jako oferenci do 10 lutego 2023 r. Więcej informacji można znaleźć na stronie Proinversión.

Wszelkie zapytania można kierować na następujący adres e-mail: mrasmussen@proinversion.gob.pe

Źródło: Ambasada Peru w Polsce

  • Wszystko
  • Aktualności (1)
  • Wiedza (6)
  • Kalendarz (9)
Wyszukiwanie zaawansowane

Portal Promocji Eksportu używa plików cookies, aby ułatwić użytkownikom korzystanie z serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci Twojego komputera lub innego urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zmienić ustawienia przeglądarki tak, aby zablokować zapisywanie plików cookies. Więcej informacji znajdziesz w Polityce Prywatności i Regulaminie.