Ta strona używa cookie. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Akceptuję

Loading...


Szukaj Menu
A A A wysoki kontrast: A A

Portal Promocji Eksportu  Program GoArctic

  Wyślij Drukuj Pobierz dodał: Redakcja MPiT | 2018-03-22 15:29:25
  goarctic, merytoryczna pomoc eksporterom, szkolenie, misja gospodarcza, przewodnik, targi, spotkania b2b, konferencja, spotkanie biznesowe, seminaria, warsztaty, arktyka, dania, grenlandia, wyspy owcze, norwegia, szwecja, finlandia, islandia, usa, kanada, rosja

  GoArctic to kompleksowy program, który pomaga przedsiębiorcom w zbadaniu potencjalnego rynku i kanałów dystrybucji, zdobyciu kontaktów lokalnych, weryfikacji partnerów biznesowych, przygotowaniu firm do udziału w targach, misjach gospodarczych i spotkaniach biznesowych. Ponadto w ramach programu organizowane są warsztaty i szkolenia.

  Na podstawie analizy oczekiwań przedsiębiorców i profilu ich działalności biznesowej eksperci pracujący w programie GoArctic zarekomendują strategię wejścia na rynek dla określonej grupy produktowej. Istnieje również możliwość zdobycia niezbędnych informacji na temat charakterystyki lokalnych kanałów dystrybucji.

   

  W celu ułatwienia przedsiębiorcom bezpiecznego wejścia na nowy rynek eksperci z GoArctic wraz z polskim przedstawicielstwem zagranicznym pomagają w dotarciu do potencjalnych partnerów biznesowych. Osobom prowadzącym działalność eksportową oferowane jest również wsparcie w kontakcie z władzami lokalnymi, uczestnictwo w organizowanych przez GoArctic misjach gospodarczych, konferencjach, spotkaniach biznesowych oraz seminariach.

   

  W ramach programu prowadzona jest weryfikacja wiarygodności firm na rynkach zagranicznych na podstawie ogólnodostępnych danych oraz informacji o nieuczciwych przedsiębiorstwach. W przypadku chęci nawiązania bliższej współpracy z potencjalnym partnerem, istnieje możliwość dokonania zaawansowanej weryfikacji.

   

  Uwzględniając, że targi międzynarodowe są jednym z najskuteczniejszych narzędzi nawiązywania kontaktów biznesowych poza granicami Polski, eksperci z programu GoArctic pomagają w przygotowaniu do udziału w imprezach wystawienniczych. W tym pakiet niezbędnych informacji o specyfice danego rynku czy konsultacje w opracowaniu materiałów marketingowych, dopasowanych do lokalnej kultury biznesowej.

   

  Ponadto, dzięki organizacji misji gospodarczych, warsztatów, konferencji i targów, istnieje możliwość lepszego zrozumienia lokalnego rynku. Wszystkie wydarzenia odbywają się pod ochronnym parasolem polskich instytucji publicznych, przy częstym udziale najwyższych przedstawicieli administracji centralnej oraz lokalnej. W ramach programu organizowane są także spotkania B2B.

   


  Dodatkowe informacje
  Czy ta informacja była pomocna?
  TAK/NIE 0 0