Eksport | Import | Inwestycje

Trade.gov.pl

Strona główna > Aktualności > Regionalne Biuro Handlowe w Rzeszowie otwarte
Artykuł

Regionalne Biuro Handlowe w Rzeszowie otwarte

Polska Agencja Inwestycji i Handlu uruchomiła kolejne z Regionalnych Biur Handlowych. Oddział PAIH w Rzeszowie oficjalnie otworzyli minister rozwoju i technologii Krzysztof Hetman, wiceprezes zarządu PAIH Magdalena Skarżyńska, prezydent Rzeszowa Konrad Fijołek oraz poseł na Sejm RP Adam Dziedzic. Biuro będzie stanowić wsparcie dla polskich firm z całego województwa. Wesprze też przedsiębiorców w kontaktach biznesowych z Ukrainą.

RBH w Rzeszowie

Regionalne Biura Handlowe powstały w odpowiedzi na potrzeby polskich firm w całej Polsce. Jednym z priorytetów działania regionalnych biur Agencji jest wzmocnienie współpracy z lokalnymi organizacjami gospodarczymi i branżowymi oraz edukacja MŚP w zakresie eksportu i rynków zagranicznych. Istotnym elementem działalności podkarpackiego oddziału będzie wsparcie lokalnych przedsiębiorców w nawiązywaniu relacji biznesowych z rynkiem ukraińskim. W otwarciu Regionalnego Biura Handlowego PAIH w Rzeszowie licznie uczestniczyli przedstawiciele podkarpackiego biznesu i lokalnych instytucji wsparcia.

Regionalne Biuro Handlowe PAIH w Rzeszowie, które dzisiaj wspólnie otworzyliśmy, jest naturalnym krokiem wzmacniającym lokalny biznes. To realne wsparcie dla tych, którzy chcą się rozwijać na rynkach międzynarodowych, ale też dla tych, którzy chcą rozwijać swój biznes na Podkarpaciu. Biuro PAIH będzie też działać na rzecz przyciągania nowych inwestycji do regionu. Cieszę się, że centrum ekonomiczne Podkarpacia zostało istotnie wzmocnione. Rzeszów posiada dobre warunki rozwojowe, aby stać się hubem eksportowo-biznesowym. Pomocna jest tu na pewno infrastruktura komunikacyjna

– mówił minister rozwoju i technologii Krzysztof Hetman podczas uroczystości w Rzeszowie.

Magdalena Skarżyńska, wiceprezes PAIH podkreślała potencjał podkarpackich firm. Aby pełniej go wykorzystać, Agencja musi funkcjonować blisko nich, a działalność regionalnego biura pozwoli skuteczniej dotrzeć do przedsiębiorców i lokalnych instytucji wsparcia biznesu z ofertą PAIH, która obejmuje wsparcie w procesie ekspansji zagranicznej czy pozyskiwania inwestorów zagranicznych.

Otwarcie regionalnego biura PAIH to gest wobec lokalnych firm z Podkarpacia, które są gotowe do rozwoju w skali międzynarodowej. Rzeszów i całe województwo zyskują punkt, w którym mogą pozyskać wiedzę, nawiązać relację i otrzymać wsparcie niezbędne do skutecznej ekspansji. Polska gospodarka ma w ostatnich trzydziestu latach historię bezprecedensowego rozwoju gospodarczego. Ten trend warto utrzymać, dlatego uruchamiamy biura regionalne, które będą pierwszym miejsce kontaktu dla lokalnego biznesu i wesprą go w międzynarodowym rozwoju

 – mówiła wiceprezes PAIH Magdalena Skarżyńska.

Biorący udział w otwarciu Prezydent Rzeszowa Konrad Fijołek zaznaczył, że otwarcie biura przyczyni się do aktywniejszej internacjonalizacji firm z regionu. Podkreślał przy tym dobrą współpracę z PAIH i potencjał inwestycyjny całego regiony.

W ciągu ostatnich trzech lat zorganizowaliśmy wspólnie z Zagranicznymi Biurami Handlowymi PAIH blisko dwadzieścia wydarzeń gospodarczych w Polsce, Hiszpanii, Wielkiej Brytanii, Francji, USA, Kanadzie i Australii. W celu efektywnego rozwijania naszej współpracy biznesowej specjalnie sprofilowaliśmy nasz Wydział Marki Miasta, Współpracy Zagranicznej i Turystyki. Od dwóch lat organizuje on wspólnie z PAIH autorski cykl konferencji pt. „Doing Business with”, które służą ekspansji zagranicznej firm z Rzeszowa i podregionu rzeszowskiego, a także prezentacji potencjalnym inwestorom zagranicznym naszego miasta i regionu jako atrakcyjnych miejsc do lokowania kapitału i współpracy. Cieszę się ogromnie, że otwierając swoje Regionalne Biuro Handlowe w Rzeszowie Agencja zrobiła kolejny krok służący wzmocnieniu wsparcia firm z regionu, które planują ekspansję zagraniczną

– mówił Prezydent Miasta Rzeszowa Konrad Fijołek.

W czasie otwarcia, eksperci PAIH przedstawili obecnym na konferencji przedsiębiorcom możliwości współpracy oraz przybliżyli szczegółowo obszary działalności Agencji.

Regionalne Biuro Handlowe PAIH w Rzeszowie mieści się przy w Podkarpackim Parku Naukowo-Technologicznym AEROPOLIS (Jesionka 954) i działa w godzinach 8:00-16:00.

Źródło: Polska Agencja Inwestycji i Handlu

Polska Agencja Inwestycji i Handlu S.A. (PAIH S.A.)


ul. Krucza 50
00-025 Warszawa
  • Wszystko
  • Aktualności (32)
  • Wiedza (3)
  • Centrum Wsparcia (3)
Wyszukiwanie zaawansowane

Portal Promocji Eksportu używa plików cookies, aby ułatwić użytkownikom korzystanie z serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci Twojego komputera lub innego urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zmienić ustawienia przeglądarki tak, aby zablokować zapisywanie plików cookies. Więcej informacji znajdziesz w Polityce Prywatności i Regulaminie.