Eksport | Import | Inwestycje

Trade.gov.pl

Strona główna > Aktualności > Otwarcie RBH w Rzeszowie już w piątek
Artykuł

Otwarcie RBH w Rzeszowie już w piątek

W odpowiedzi na rosnące potrzeby polskich firm, które planują ekspansję na rynki zagraniczne, Polska Agencja Inwestycji i Handlu dynamicznie rozwija sieć Regionalnych Biur Handlowych. W najbliższy piątek 19 kwietnia oficjalne otwarcie biura w Rzeszowie.

Widok na rynek w Rzeszowie

Regionalne Biura Handlowe (RBH) są kluczowym elementem strategii PAIH. Dzięki współpracy z lokalnymi specjalnymi strefami ekonomicznymi i innymi podmiotami z Grupy Polskiego Funduszu Rozwoju biura te skutecznie pomagają w identyfikacji i zaspokajaniu potrzeb eksporterów.

Działalność biur koncentruje się na kilku kluczowych obszarach:

  1. Dostosowywanie oferty do indywidualnych potrzeb przedsiębiorców – dzięki obecności w regionach łatwiej zrozumieć specyfikę lokalnych firm i efektywniej reagować na ich wymagania.
  2. Wzmocnienie współpracy z lokalnymi organizacjami – biura stanowią platformę do zacieśniania współpracy między PAIH a lokalnymi organizacjami gospodarczymi i branżowymi, co sprzyja wymianie doświadczeń i promocji wspólnych projektów.
  3. Edukacja i informacja – priorytetem biur jest edukacja małych i średnich przedsiębiorców w zakresie eksportu oraz dostarczanie aktualnych informacji o rynkach zagranicznych.

Otwarcie biura w Rzeszowie zwiększa możliwości PAIH do obsługi firm w kluczowych obszarach gospodarczych w Polsce. Działania te mają na celu nie tylko wspieranie bieżącej działalności eksportowej, ale także przygotowanie firm do wykorzystania potencjału, jaki oferują rynki zagraniczne.

Mapa miast, w których znajdują się RBH, z zaznaczonym Rzeszowem
Mapa Regionalnych Biur Handlowych PAIH

Konferencja z okazji otwarcia RBH Rzeszów odbędzie się 19 kwietnia 2024 r. o godz. 11 w Podkarpackim Parku Naukowo-Technologicznym AEROPOLIS, Jasionka 954.

Zarejestruj się już dziś! Rejestracja do 18 kwietnia.

Portal Promocji Eksportu używa plików cookies, aby ułatwić użytkownikom korzystanie z serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci Twojego komputera lub innego urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zmienić ustawienia przeglądarki tak, aby zablokować zapisywanie plików cookies. Więcej informacji znajdziesz w Polityce Prywatności i Regulaminie.