Eksport | Import | Inwestycje

Trade.gov.pl

Strona główna > Aktualności > Regionalne Biuro Handlowe PAIH we Wrocławiu otwarte
Artykuł

Regionalne Biuro Handlowe PAIH we Wrocławiu otwarte

Polska Agencja Inwestycji i Handlu uruchomiła kolejne z zapowiadanych dwunastu Regionalnych Biur Handlowych. Wrocławski oddział PAIH otworzył członek zarządu Agencji Piotr Dytko wraz z dolnośląskimi samorządowcami. Biuro będzie wspierać firmy z Dolnego Śląska w międzynarodowych kontaktach biznesowych.

Powołane do działania przez PAIH Regionalne Biura Handlowe stanowią odpowiedź na potrzeby polskich firm, rozpoznane na drodze kontaktów z nimi. Oddziały PAIH w poszczególnych regionach kraju powstają we współpracy z podmiotami Grupy PFR oraz Specjalnymi Strefami Ekonomicznymi. W konferencji otwierającej wrocławskie biuro Agencji udział wzięli przedstawiciele lokalnego samorządu, instytucji partnerskich oraz licznie przybyli przedsiębiorcy z Dolnego Śląska.

Przedsiębiorcy wciąż nie do końca zdają sobie sprawę z tego, jak wygląda nasza oferta, co oferuje Polska Agencja Inwestycji i Handlu i w jakich obszarach jesteśmy w stanie ich wspierać. Stąd zrodził się pomysł powstania Regionalnych Biur Handlowych. Dla nas to bardzo ważne, aby być i działać w regionie. Szczególnie tutaj, we Wrocławiu i na Dolnym Śląsku, gdzie istnieje wiele prężnie rozwijających się firm, gdzie tylko w mijającej dekadzie kapitał inwestycyjny wyniósł 11 miliardów euro. Region doceniają zagraniczni inwestorzy, jak choćby Intel, dlatego to bardzo istotne, że PAIH otworzy swoje biuro właśnie w sercu Dolnego Śląska

– mówi Piotr Dytko, Członek Zarządu PAIH

Wiceprezydent Wrocławia Jakub Mazur podkreślał potencjał gospodarczy aglomeracji wrocławskiej i województwa dolnośląskiego. W swoim wystąpieniu docenił znaczenie Zagranicznych Biur Handlowych PAIH dla dotychczasowego wsparcia Agencji dla przedsiębiorców. Zachęcał przy tym, by korzystali oni ze wszystkich dostępnych narzędzi ułatwiających im działanie.

Świętujemy przyszłość Wrocławia i całej naszej aglomeracji. Doskonale wiemy, jak ważna jest przedsiębiorczość i rozwój gospodarczy, bo za tym idzie również rozwój społeczny. We Wrocławiu od lat stawiamy na mocną ekonomię i to, żeby w sposób spójny i zrównoważony przyciągać dużych „graczy”. Wiemy, że ostatnie lata zaprocentowały. Duża liczba potencjalnych inwestorów oraz przedsiębiorców działających we Wrocławiu i kolejka czekających na możliwość ulokowania swoich inwestycji produkcyjnych i usługowych, stale się powiększają

– mówił obecny na konferencji Jakub Mazur, wiceprezydent Wrocławia

Głos zabrał również wojewoda dolnośląski Jarosław Obremski, który przypomniał, że każdy biznes dociera do momentu konieczności internacjonalizacji i potrzebuje wówczas wsparcia. Wskazał na Regionalne Biuro Handlowe PAIH jako kluczowy punkt dla skutecznej realizacji internacjonalizacji biznesu.

Na Dolnym Śląsku coraz więcej myśli się już o dalszym rozwoju, a więc działaniach nie tylko w skali województwa, ale także całego kraju. Mamy tu firmy najsilniejsze w swoich obszarach w Europie Środkowo-Wschodniej, nasze przedsiębiorstwa przodują w branży IT, a produkty firm high-tech wybierane są – spośród wielu – do licznych agencji kosmicznych

– dodał Wojewoda Dolnośląski Jarosław Obremski

Podczas konferencji eksperci PAIH przedstawili działalność Agencji w obszarach eksportu, inwestycji i promocji marki polskiej gospodarki, w tym wystaw światowych Expo. W ramach wydarzenia odbyły się również panele z udziałem ekspertów i lokalnych przedsiębiorców, dotyczące doradztwa firmom, ich potrzebom i wyzwaniom.

W wydarzeniu uczestniczyło grono ekspertów PAIH, z którymi obecni na konferencji przedsiębiorcy mogli na żywo porozmawiać o możliwościach współpracy oraz poznać szczegółowo obszary działalności Agencji.

Transmisja z otwarcia Regionalnego Biura Handlowego we Wrocławiu

Skontaktuj się z Regionalnym Biurem Handlowym we Wrocławiu »

Źródło

Polska Agencja Inwestycji i Handlu S.A. (PAIH S.A.)


ul. Krucza 50
00-025 Warszawa
  • Wszystko
  • Aktualności (31)
  • Wiedza (3)
  • Centrum Wsparcia (3)
Wyszukiwanie zaawansowane

Portal Promocji Eksportu używa plików cookies, aby ułatwić użytkownikom korzystanie z serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci Twojego komputera lub innego urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zmienić ustawienia przeglądarki tak, aby zablokować zapisywanie plików cookies. Więcej informacji znajdziesz w Polityce Prywatności i Regulaminie.