Ta strona używa cookie. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Akceptuję

Loading...


Szukaj Menu
A A A wysoki kontrast: A A

Portal Promocji EksportuGłówny Instytut Górnictwa - możliwości współpracy

Wyślij Drukuj Pobierz dodał: Patrycja Operacz | 2017-07-10 13:16:58
główny instytut górnictwa, gig, instytut badawczy, nauka, badania, górnictwo, przemysł wydobywczy

Główny Instytut Górnictwa jest jednostką naukowo-badawczą, podporządkowaną Ministrowi Energii.

Misją GIG jest kreowanie nowoczesnych, energooszczędnych i czystych technologii, rozwiązań technicznych i przedsięwzięć służących kształtowaniu korzystnych relacji: człowiek - przemysł - środowisko. Podmiotowość człowieka ma w tych działaniach znaczenie priorytetowe.

 

GIG prowadzi działalność skierowaną do praktycznie wszystkich branż przemysłu, instytucji i urzędów administracji państwowej i samorządowej oraz partnerów zagranicznych. W wyniku wieloletniej działalności stał się jednostką badawczą o ugruntowanej w świecie pozycji. Oczywistym jest ciągle silny związek z górnictwem, ale równie bogata stała się oferta wychodząca naprzeciw oczekiwaniom szerokiego grona odbiorców spoza tej branży. Zgromadzony potencjał intelektualny, wieloletnie doświadczenie oraz nowoczesne wyposażenie, pozwoliły bowiem na zasadnicze modyfikacje tematyki badawczej. Podstawowymi obszarami działalności Instytutu są: górnictwo i geoinżynieria, bezpieczeństwo przemysłowe, inżynieria środowiska, inżynieria materiałowa, zrównoważone technologie energetyczne, zagadnienia związane z jakością oraz edukacja i szkolenia.

 

GIG posiada autoryzację Ministra Gospodarki, Pracy i Polityki Społecznej i status Jednostki Notyfikowanej nr 1453 Unii Europejskiej w zakresie dyrektyw:

  • 94/9/WE (ATEX)
  • 98/37/WE (maszynowa)
  • 93/15/WE (materiały wybuchowe do użytku cywilnego)

 

GIG posiada wdrożony Zintegrowany System Zarządzania spełniający wymagania norm PN-EN ISO 9001:2009, PN-EN ISO 14001:2005 oraz PN-N-18001:2004, co potwierdza certyfikat PCBC S.A.

 

Laboratoria badawcze Instytutu mają wdrożony system zapewnienia jakości i uzyskują akredytacje takich jednostek jak: Polskie Centrum Badań i Certyfikacji, Lloyd's Register Quality Assurance, TUV, Główny Urząd Miar i Polski Rejestr Statków.

 

GIG utrzymuje rozległe kontakty z zagranicznymi przedsiębiorstwami i instytucjami w ramach współpracy naukowej i technicznej, wspólnych projektów badawczych oraz eksportu usług i urządzeń, realizuje projekty w ramach V Programu Ramowego Unii Europejskiej, Programu Europejskiej Wspólnoty Węgla i Stali i wielu innych.

 

Więcej informacji można uzyskać na stronie internetowej Głównego Instytutu Górnictwa.

 

Szczegółowych informacji na temat współpracy z Głównym Instytutem Górnictwa udzielają:

 

mgr inż. Mariusz Borek

e-mail: mborek@gig.eu

telefon: 32 259 26 21

 

mgr Mateusz Dulewski

e-mail: mdulewski@gig.eu

telefon: 32 259 27 75