Eksport | Import | Inwestycje

Trade.gov.pl

Strona główna > Kalendarz > Preferencyjne pochodzenie celne towarów
Wydarzenie

Preferencyjne pochodzenie celne towarów

0% stawka celna – tyle może wynieść Twoje cło. Unia Europejska podpisała umowy o preferencyjnym pochodzeniu towarów, na mocy których firmy mogą w zupełnie bezkosztowy sposób importować i eksportować towary za granicę. 

Unia Europejska podpisała umowy o preferencyjnym pochodzeniu towarów. Jednak obliczenie tego pochodzenia, zbieranie dowodów czy monitorowanie zmian jest wyjątkowo trudne i czasochłonne. 

Wiele firm nie korzysta z tego rozwiązania, co wiąże się ze stratą korzyści lub deklaracją nieprawdy, znosząc na siebie ogromne ryzyko. Istnieje jednak narzędzie, które rozwiązuje ten problem, oszczędzając przy tym czas oraz niwelując zagrożenia.

PwC zaprasza na webinarium, podczas którego pokaże, jakie szanse dla prowadzonego biznesu przynoszą umowy o preferencyjnym pochodzeniu celnym towarów. Oprócz tego przedstawimy funkcjonalności narzędzia Customs Origin Tracker, dzięki któremu cały proces stanie się prostszy niż myślisz.

Agenda

 1. Dlaczego płacimy cło i jak to zmienić?
 2. Co to jest preferencyjne pochodzenie towarów?
 3. Czy Twoja firma ma szansę na nim skorzystać?
 4. Case study – perspektywa importera i eksportera.
 5. Najczęstsze trudności.
 6. Narzędzie Customs Origin Tracker – cel, możliwości i korzyści.

Udział w webinarium jest bezpłatny. 

Wydarzenie odbędzie się w formule online i zostanie przeprowadzone w języku polskim i angielskim.

Liczba miejsc jest ograniczona.

 • Wszystko
 • Aktualności (5)
 • Wiedza (3)
 • Kalendarz (3)
 • Centrum Wsparcia (1)
Wyszukiwanie zaawansowane

Portal Promocji Eksportu używa plików cookies, aby ułatwić użytkownikom korzystanie z serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci Twojego komputera lub innego urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zmienić ustawienia przeglądarki tak, aby zablokować zapisywanie plików cookies. Więcej informacji znajdziesz w Polityce Prywatności i Regulaminie.