Eksport | Import | Inwestycje

Trade.gov.pl

Strona główna > Aktualności > Ułatwienia dla upoważnionych przedsiębiorców AEO
Artykuł

Ułatwienia dla upoważnionych przedsiębiorców AEO

Kim jest upoważniony przedsiębiorca i z jakich preferencji może skorzystać? Krajowa Administracja Skarbowa opublikowała zaktualizowany dokument, który opisuje korzyści z posiadania statusu AEO.

Upoważniony przedsiębiorca AEO (ang. Authorised Economic Operator) to wiarygodny, rzetelny i wypłacalny przedsiębiorca, który może korzystać z ułatwień w zakresie odpraw celnych oraz uproszczeń dotyczących przywozu lub wywozu towarów.

Status AEO uznawany jest przez organy celne we wszystkich państwach członkowskich Unii Europejskiej. Oznacza to, że przedsiębiorca niezależnie od miejsca uzyskania statusu AEO korzysta z tych samych ułatwień w całej Unii Europejskiej.

Jednocześnie Unia Europejska jest uprawniona do zawierania porozumień o wzajemnym uznawaniu statusu AEO z krajami trzecimi. Porozumienia takie stanowią dla AEO podstawę do korzystania z ułatwień, jakie przysługują rodzimym AEO w państwie trzecim.

Szczegółowy opis ułatwień przysługujących upoważnionym przedsiębiorcom (AEO) w poniższym dokumencie Krajowej Administracji Skarbowej.

  • Wszystko
  • Aktualności (5)
  • Wiedza (3)
  • Kalendarz (4)
  • Centrum Wsparcia (1)
Wyszukiwanie zaawansowane

Portal Promocji Eksportu używa plików cookies, aby ułatwić użytkownikom korzystanie z serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci Twojego komputera lub innego urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zmienić ustawienia przeglądarki tak, aby zablokować zapisywanie plików cookies. Więcej informacji znajdziesz w Polityce Prywatności i Regulaminie.