Eksport | Import | Inwestycje

Trade.gov.pl

Strona główna > Kalendarz > Konferencja „Doing Business in Italy”
Wydarzenie

Konferencja „Doing Business in Italy”

Wielkopolski Fundusz Rozwoju zaprasza do wzięcia udziału w konferencji „Doing Business in Italy”, która odbędzie się 27 września, o godzinie 10:00.

Myślisz o rozwoju swojej firmy na zagranicznych rynkach? Włochy mogą okazać się intratnym miejscem międzynarodowej ekspansji. To jeden z najważniejszych partnerów handlowych Polski. Wymiana handlowa między naszymi krajami wzrasta z roku na rok. Po I kwartale br. Włochy zajmują 5. pozycję w naszym eksporcie i 4. w imporcie. W 2021 r. polski eksport do tego kraju zwiększył się o 27% i osiągnął 13,2 mld euro.

To rynek relacyjny, stąd obecność na konferencji przedstawicieli włoskich samorządów z Emilii-Romagna i Lacjum, którzy powiedzą o możliwościach współpracy w regionach. Mowa będzie o sztuce tworzenia udanego partnerstwa w biznesie, ale też kwestiach prawnych i finansowych wejścia na rynek włoski.

Jaka jest recepta na sukces? Na to pytanie odpowiedzą firmy, które działają we Włoszech. Porozmawiamy między innymi o tym, jaką obrać strategię wejścia na rynek włoski, jak rozwijać tam swój biznes, jakie problemy mogą napotkać przedsiębiorcy, czy sprzedawać samodzielnie czy skorzystać z instytucji agenta handlowego, jakie branże mają największe szanse oraz jak kształtować wizerunek firmy i produktu.

Konferencja odbędzie się w formacie online, a zarejestrować się można przez formularz lub drogą mailową wydarzenie@wfr.org.pl

Wielkopolski Fundusz Rozwoju

ul. Szyperska 14 61-754 Poznań
  • Wszystko
  • Aktualności (7)
  • Wiedza (9)
  • Kalendarz (15)
Wyszukiwanie zaawansowane

Portal Promocji Eksportu używa plików cookies, aby ułatwić użytkownikom korzystanie z serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci Twojego komputera lub innego urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zmienić ustawienia przeglądarki tak, aby zablokować zapisywanie plików cookies. Więcej informacji znajdziesz w Polityce Prywatności i Regulaminie.