Eksport | Import | Inwestycje

Trade.gov.pl

Strona główna > Wiedza > Rynek e-commerce we Włoszech
Raport

Rynek e-commerce we Włoszech

Grafika zawiera napis "Mini E-Book. Rynek E-Commerce We Włoszech" a po prawej stronie - miniaturę pierwszej strony publikacji

E-commerce we Włoszech rozwija się w ekspresowym tempie. Co więcej, tendencja ta utrzymuje się już od kilku lat. Jest kilka czynników napędzających rozwój e-commerce we Włoszech. Jest to na przykład poprawa infrastruktury dostępu do Internetu i szersza dostępność łączy szerokopasmowych. Dodatkowo ogromne rozpowszechnienie telefonów komórkowych i smartfonów (jeden z najlepiej rozwijających się pod tym względem krajów na świecie). Co więcej wpływ ma poprawa bezpieczeństwa transakcji, włoskie prawo, które uznaje ważność prawną podpisów cyfrowych i umów cyfrowych oraz możliwość zakupu produktów w niższych cenach niż w sklepach stacjonarnych.

Ponad 40% konsumentów deklaruje, że dokonało zakupu u zagranicznego sprzedawcy, co świadczy o tym, że rozpoczęcie sprzedaży do Włoch ma spory potencjał.

W załączniku znajduje się dokładniejszy opis rynku e-commerce Włoch. W związku z tym, zachęcamy do zapoznania się z nim.

Jeżeli chcesz się dowiedzieć jak sprawnie wykorzystać specyfikę danego rynku, zapoznaj się z naszymi dodatkowymi materiałami tutaj.

Załączniki

Rynek e-commerce Włoch

rynek-e-commerce-Wloch.pdf

PDF (448,47KB)

  • Wszystko
  • Aktualności (21)
  • Wiedza (52)
  • Kalendarz (27)
  • Centrum Wsparcia (1)
Wyszukiwanie zaawansowane

Portal Promocji Eksportu używa plików cookies, aby ułatwić użytkownikom korzystanie z serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci Twojego komputera lub innego urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zmienić ustawienia przeglądarki tak, aby zablokować zapisywanie plików cookies. Więcej informacji znajdziesz w Polityce Prywatności i Regulaminie.