Eksport | Import | Inwestycje

Trade.gov.pl

Czytaj tylko te treści, które Cię interesują -  dopasuj Trade do siebie

Strona główna > Branże > Żywność, napoje i wyroby tytoniowe > Przetwory z mięsa, kiełbasy

Przetwory z mięsa, kiełbasy

Przychody otrzymane z eksportu polskiego mięsa wyniosły w 2021 r. ok. 7 mld EUR, co stanowi 19% wartości całej polskiej sprzedaży zagranicznej produktów rolno-spożywczych. 24% z wyeksportowanych artykułów stanowiły przetwory z mięsa. Głównymi partnerami Polski w tej branży, pod kątem wartości wyeksportowanych towarów, są Wielka Brytania, Niemcy i Francja. W 2021 roku eksport branży stanowił 0,5% polskiego eksportu towarów.

Polska eksportuje kiełbasy i przetwory z mięsa nie tylko na rynki innych państw Wspólnoty Europejskiej, ale także poza nią. Pośród pozaunijnych odbiorców polskich produktów mięsnych wskazać można chociażby USA, Ukrainę, RPA, Ghanę, Izrael, Kubę, Hongkong, Wietnam czy Wybrzeże Kości Słoniowej.

Dzięki możliwościom technologicznym polskich zakładów mięsnych dopasowanie się do wymagań konkretnego rynku nie stanowi problemu. Wysoka jakość produktów przy jednoczesnym zachowaniu niskich marż sprawia, że na rynkach światowych polskie kiełbasy i przetwory z mięsa są niezwykle atrakcyjne.  

Obrazek dekoracyjny

Definicja branży

Do branży zaliczamy następujące kody CN: 1601, 1602.

Obejmują one kiełbasy i podobne wyroby z mięsa, podrobów lub krwi, przetwory żywnościowe na bazie tych wyrobów; mięso, podroby lub krew, przetworzone lub zakonserwowane.

Wartość eksportu branży z Polski [EUR]

2018
2019
2020
1 153,61 mln Wzrost 8% od 2017
1 224,14 mln Wzrost 6% od 2018
1 348 284 Spadek -100% od 2019
źródło: Eurostat, Comext

Przydatne kontakty

Logo polskie mięso - polish meat association

Związek Polskie Mięso

ul. Chałubińskiego 8 00-613 Warszawa

Unia Producentów i Pracodawców Przemysłu Mięsnego

Al. Ujazdowskie 18 lok. 16 00-478 Warszawa

Powiązane treści

  • Wszystko
  • Wiedza (5)
  • Kalendarz (2)
  • Centrum Wsparcia (46)
Wyszukiwanie zaawansowane

Portal Promocji Eksportu używa plików cookies, aby ułatwić użytkownikom korzystanie z serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci Twojego komputera lub innego urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zmienić ustawienia przeglądarki tak, aby zablokować zapisywanie plików cookies. Więcej informacji znajdziesz w Polityce Prywatności i Regulaminie.