Eksport | Import | Inwestycje

Trade.gov.pl

Strona główna > Aktualności > The Polish Food Specialities Sector – raport PAIH
Artykuł

The Polish Food Specialities Sector – raport PAIH

Według opublikowanego pod koniec czerwca raportu kwartalnego Polskiej Agencji Inwestycji i Handlu pt. „The Polish Food Specialities Sector”, Polska jest jednym z największych producentów żywności w Europie. W 2022 r. wyeksportowaliśmy produkty rolno-spożywcze o wartości 47,6 mld EUR.

Kwartalne raporty branżowe Polskiej Agencji Inwestycji i Handlu (PAIH) wydawane w języku angielskim stanowią istotne źródło wiedzy na temat sytuacji 15 sektorów polskiej gospodarki. Według opublikowanego pod koniec czerwca raportu pt. „The Polish Food Specialities Sector”, eksport polskich produktów rolno-spożywczych wzrósł o 25% w porównaniu do danych z 2021 r.

Jak podkreślają eksperci PAIH, Polska znajduje się w pierwszej trójce krajów Unii Europejskiej pod względem produkcji owoców. Od 2014 r. nasz kraj utrzymuje także pozycję lidera w produkcji mięsa drobiowego w UE. Jesteśmy również 4. największym producentem nabiału i 5. największym producentem miodu w Unii. 

Niezwykle dobrze wyposażone spółdzielnie i zaawansowane procesy sprawiają, że polski sektor jest jednym z najnowocześniejszych w UE. Gospodarstwa rodzinne, stanowiące ważną grupę polskiego sektora rolnego, prowadzą zrównoważoną produkcję rolną. W porównaniu z krajami zachodnimi, w Polsce od wielu dekad stosuje się znacznie mniej nawozów i pestycydów, dzięki czemu polska żywność jest zdrowa i pełna smaku.

Profesjonalizm polskich producentów żywności pozwala im na ciągłe poszerzanie asortymentu i ekspansję na coraz odleglejsze rynki, dzięki czemu duża część polskich produktów spożywczych posiada certyfikaty halal i koszerności.

Pełny tekst raportu (w języku angielskim) jest dostępny w zakładce Industries

Polska Agencja Inwestycji i Handlu S.A. (PAIH S.A.)


ul. Krucza 50
00-025 Warszawa
  • Wszystko
  • Aktualności (145)
  • Wiedza (26)
  • Kalendarz (113)
  • Centrum Wsparcia (60)
Wyszukiwanie zaawansowane

Portal Promocji Eksportu używa plików cookies, aby ułatwić użytkownikom korzystanie z serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci Twojego komputera lub innego urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zmienić ustawienia przeglądarki tak, aby zablokować zapisywanie plików cookies. Więcej informacji znajdziesz w Polityce Prywatności i Regulaminie.