Eksport | Import | Inwestycje

Trade.gov.pl

Strona główna > Kalendarz > Misja gospodarcza do Algieru i Oranu
Wydarzenie

Misja gospodarcza do Algieru i Oranu

Zagraniczne Biuro Handlowe PAIH w Algierii wraz z Krajową Izbą Gospodarczą i Ambasadą RP w Algierii zaprasza polskie firmy do wzięcia udziału w Misji gospodarczej do Algieru i Oranu, która odbędzie się w dniach 22-26.10.2022 z okazji MT ERA’2022 (Międzynarodowy Salon Energii Odnawialnych, Czystej Energii i Zrównoważonego Rozwoju).

Program misji przewiduje:

  • Polsko-Algierskie Forum Biznesu oraz spotkania B2B z lokalnymi partnerami algierskimi przygotowane we współpracy z Algierską Narodowa Izba Gospodarczą w Oranie;
  • Spotkania z przedstawicielami lokalnej administracji oraz algierskich organizacji wspierających handel i inwestycje w Algierze;
  • Spotkania z ekspertami i przedsiębiorcami nt. lokalnych uwarunkowań i zasad prowadzenia działalności gospodarczej w Algierii;
  • Spotkania biznesowe podczas MT ERA ‘2022 w Oranie na polskim stoisku promocyjnym.

Algieria, dzięki swojemu położeniu w centralnej części Afryki Północnej, stanowi bramę, która pozwala na swobodny dostęp do innych krajów regionu, a dzięki zasobom naturalnym należy do grona najbogatszych państw kontynentu. Jest to kraj z dużym potencjałem gospodarczym, którego podstawę gospodarki stanowi tradycyjnie sektor paliwowy (sprzedaż węglowodorów przynosi prawie 95% przychodów z eksportu).

Zapotrzebowanie rynku algierskiego na technologie środowiskowe dotyczy głównie takich dziedzin jak: recycling, stacje oczyszczania wody, technologie energooszczędne; technologie związane zwłaszcza z wytwarzaniem energii z odnawialnych źródeł, głównie słońca i wiatru. Algieria zainteresowana jest w tym sektorze partnerską współpracą opartą na transferze technologii.

Perspektywy do współpracy istnieją również w innych branżach, takich jak budownictwo, rolnictwo, sektor medyczny i rolno-spożywczy, ochrona środowiska, przemysł maszynowy, opakowaniowy, motoryzacyjny i obronny, zapraszamy także przedstawicieli tych branż do udziału w misji.

Wszystkich zainteresowanych udziałem w Misji uprzejmie prosimy o wstępną rejestrację i wypełnienie formularza celem przekazania dalszych szczegółowych informacji.

  • Wszystko
  • Aktualności (7)
  • Wiedza (4)
  • Kalendarz (16)
  • Centrum Wsparcia (4)
Wyszukiwanie zaawansowane

Portal Promocji Eksportu używa plików cookies, aby ułatwić użytkownikom korzystanie z serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci Twojego komputera lub innego urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zmienić ustawienia przeglądarki tak, aby zablokować zapisywanie plików cookies. Więcej informacji znajdziesz w Polityce Prywatności i Regulaminie.