Eksport | Import | Inwestycje

Trade.gov.pl

Strona główna > Krajowa Izba Gospodarcza
Instytucja

Krajowa Izba Gospodarcza

Kontakt:

Krajowa Izba Gospodarcza

ul. Trębacka 4, 00-074 Warszawa

Jesteśmy największą niezależną i pozarządową organizacją biznesu/samorządu gospodarczego w Polsce. Łączymy 160 organizacji biznesowych dzięki czemu reprezentujemy najliczniejszą grupę przedsiębiorców i zapewniamy dotarcie do większości MŚP (małych i średnich przedsiębiorstw) w naszym kraju.

Jak pomaga eksporterom?

Pomagamy przedsiębiorcom planujących znaleźć partnerów biznesowych na rynku zagranicznym. Wśród usług świadczonych przez KIG na rzecz eksporterów są m.in.: organizacja wyjazdów biznesowych (misje gospodarcze, targi) oraz spotkań on-line, organizowanie spotkań biznesowych towarzyszących oficjalnym wizytom międzynarodowym, wyszukiwanie kontrahentów (biznes-matching), szkolenia z prowadzenia biznesu na rynkach międzynarodowych, realizacja projektów promocji branż na rynkach zagranicznych na zlecenie administracji.

Oferujemy również szereg usług związanych z wystawianiem i przygotowaniem dokumentów w handlu międzynarodowym, w tym: wystawianie karnetów ATA (jako jedyna instytucja w Polsce), wystawienie niepreferencyjnych świadectw pochodzenia, legalizacja dokumentów handlowych i eksportowych, zaświadczeń o charakterze prawnym, w tym o sile wyższej.

KIG wspierając polskich eksporterów współpracuje z administracją publiczną, agencjami rządowymi, ambasadami akredytowanymi w Polsce oraz polskimi placówkami zagranicą. Posiada również aktywną sieć kontaktów z większością narodowych izb gospodarczych na świecie.

• organizujemy wyjazdowe delegacje/misje gospodarcze i wizyty studyjne do różnych krajów i regionów świata;
• przyjmujemy przyjazdowe delegacje zagraniczne;
• organizujemy udział polskich firm w międzynarodowych targach zagranicą;
• przygotowujemy konferencje, seminaria i spotkania poświęcone poszczególnym rynkom;
• organizujemy bilateralne fora biznesu z okazji wizyt oficjalnych delegacji zagranicznych w Polsce;
• organizujemy spotkania biznesowe on-line z naszymi zagranicznymi partnerami;
• wyszukujemy kontrahentów zagranicznych dla polskich firm w ramach usługi biznes-matching;
• realizujemy międzynarodowe projekty promujące polskich przedsiębiorców na rynkach zagranicznych;
• oferujemy szkolenia z zakresu prowadzenia biznesu i uwarunkowań kulturowych na rynkach międzynarodowych;
• prowadzimy szkolenia z zakresu międzynarodowych reguł handlu INCOTERMS oraz dystrybuujemy publikację oficjalnych reguł INCOTERMS 2020;
• wystawiamy karnety ATA – dokumenty do bezcłowego przewozu towarów: przeznaczonych do prezentacji lub użycia na wystawach, targach etc; towarów stanowiących wzory lub próbki handlowe wywożonych w celach akwizycji, rozpoznania rynku, zademonstrowania wzorów przed zawarciem kontraktu handlowego; towarów stanowiących wyposażenie zawodowe: sprzęt filmowy i telewizyjny, rekwizyty teatralne, instrumenty muzyczne, sprzęt sportowy, aparatura badawcza, narzędzia itp.;
• wystawiamy świadectwa pochodzenia potwierdzające niepreferencyjne pochodzenie towarów – każda firma eksportująca swoje towary może napotkać na konieczność uzyskania i przekazania świadectwa pochodzenia swojemu zagranicznemu kontrahentowi zgodnie z jego wytycznymi wskazanymi w różnych dokumentach takich jak, akredytywa, kontat czy też korespondencja;
• legalizujemy dokumenty handlowe i eksportowe wymagane przez importera – legalizacji podlegają różnego rodzaju dokumenty stosowane w handlu międzynarodowym, od dokumentów autorstwa wnioskodawcy, jak i świadectw i zaświadczeń urzędów państwowych i samorządowych.
• wystawiamy różnego rodzaju zaświadczenia, które mogą być pomocne w uwierzytelnieniu firmy i zapewnieniu sukcesu w przetargach zagranicznych i handlu zagranicznym oraz mogą być podstawą do zwolnień od odpowiedzialności kontraktowej.

OFERTA WSPARCIA

Spis treściTable of contents

Portal Promocji Eksportu używa plików cookies, aby ułatwić użytkownikom korzystanie z serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci Twojego komputera lub innego urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zmienić ustawienia przeglądarki tak, aby zablokować zapisywanie plików cookies. Więcej informacji znajdziesz w Polityce Prywatności i Regulaminie.