Eksport | Import | Inwestycje

Trade.gov.pl

Strona główna > Aktualności > GreenEvo wspiera oczyszczanie powietrza – wywiad
Artykuł

GreenEvo wspiera oczyszczanie powietrza – wywiad

Pod koniec czerwca program Ministerstwa Środowiska i Klimatu – GreenEvo – Akcelerator Zielonych Technologii zaprosił Prezesa firmy Ekoinwertyka Sp. z o.o. do podsumowania uczestnictwa w projekcie. W rozmowie dr inż. Damian Kasperczyk nie tylko podsumował rok współpracy z Akceleratorem, ale i wskazał, jakie są zalety uczestnictwa w podobnych projektach.

GreenEvo – Akcelerator Zielonych Technologii to program Ministerstwa Środowiska i Klimatu przeznaczony do promowania nowoczesnych rozwiązań, służących ochronie przyrody. Pod koniec czerwca br. przedstawiciele Akceleratora zaprosili dr. inż. Damiana Kasperczyka – Prezesa firmy Ekoinwertyka Sp. z o.o. do podzielenia się refleksjami na temat rocznego uczestnictwa przedsiębiorstwa w państwowym projekcie, wspierającym sektor zielonych technologii. Firma Ekoinwentyka Sp. z o.o. od 2011 r. zajmuje się ochroną powietrza. Jak wskazał Kasperczyk, specjalizacją inżynierskiego przedsiębiorstwa jest przemysłowe wykorzystanie procesów bioeliminacji odorów, w tym siarkowodorów (H2S, NH3) oraz lotnych związków organicznych (LZO). W 2022 r. technologia Kompaktowych Bioreaktorów Trójfazowych wygrała konkurs umożliwiający uczestnictwo w GreenEvo.

Prezes firmy podkreślił, że udział w misjach gospodarczych oferowanych w ramach programu pozwolił na wzmocnienie pozycji spółki na rynku międzynarodowym oraz nawiązanie współpracy na rynkach zagranicznych. Wśród kierunków, na których oferowane przez spółkę zielone technologie cieszyły się największym zainteresowaniem wymienił m.in.  Meksyk, Zjednoczone Emiraty Arabskie, Austrię oraz Kolumbię.

Pełna treść wywiadu jest dostępna na stronie GreenEvo.

  • Wszystko
  • Aktualności (10)
  • Wiedza (6)
  • Kalendarz (20)
  • Centrum Wsparcia (56)
Wyszukiwanie zaawansowane

Portal Promocji Eksportu używa plików cookies, aby ułatwić użytkownikom korzystanie z serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci Twojego komputera lub innego urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zmienić ustawienia przeglądarki tak, aby zablokować zapisywanie plików cookies. Więcej informacji znajdziesz w Polityce Prywatności i Regulaminie.