Eksport | Import | Inwestycje

Trade.gov.pl

Strona główna > Wiedza > Kultura biznesu kluczem do transakcji na rynku hinduskim.
Artykuł

Kultura biznesu kluczem do transakcji na rynku hinduskim.

Planując ekspansję zagraniczną na rynek hinduski należy przygotować się do niej starannie. Nie tylko pod względem eksportowym, ale też kulturowym. Nierzadko drobny gest, czy poprawne przywitanie ma ogromne zacznie dla rozwoju biznesu w Indiach. Sprawdź na czym polega kultura biznesu i jak może Ci pomóc w rozwinięciu biznesu w Indiach.

Obrazek przedstawiający wizerunek Taj Mahal Agra w Indiach. Kultura biznesu

Poznaj lepiej kulturę biznesu w Indiach:

Nie zapomnij o poprawnym nawiązywaniu relacji biznesowych
Częsty kontakt z firmą indyjską i zdobycie jej zaufania są kluczowe dla owocnego projektu biznesowego. W związku z tym, aby nawiązać udaną relację biznesową należy osobiście odwiedzać Indie. Poza tym równie ważne jest osobiste spotkanie w firmie partnera gospodarczego. Jednocześnie w nawiązywaniu bliższych więzi mogą pomóc wspólne posiłki, poznanie rodziny, czy udział w ślubie.

Wizytówka to najlepsza reklama Twojej firmy
Wizytówki są bardzo ważne w Indiach, a ich wymiana jest pewnym ceremoniałem. Niewątpliwie należy pamiętać, że podając kartę, najlepiej trzymać ją obiema rękami z drukiem skierowanym w stronę odbiorcy. Poza tym równie ważne jest, aby wizytówkę partnera biznesowego należy trzymać na stole podczas spotkania, u góry powinna znajdować się wizytówka osoby z najwyższym stanowiskiem. Bezsprzecznie na spotkania lub targi należy wziąć dużo wizytówek i firmowych materiałów promocyjnych. W ten sposób dotrzesz do większej ilości potencjalnych odbiorców.

Small talk – zacznij rozmowę
W Indiach na początku spotkania ważny jest small talk. Dlatego należy poruszyć tematykę rodziny, edukacji, sportu, kultury i jedzenia. Poza tym równie ważne jest unikanie tematów związanych z polityką (tj. relacje z Pakistanem, konflikt o Kaszmir) oraz problemami społecznymi (np. konflikty religijne, problematyka kast, ubóstwo).

Jeśli chcesz wiedzieć więcej na temat tego jak wygląda kultura biznesu w Indiach dowiedz się więcej z Indyjskiego ABC przewodnika po kulturze biznesu.

Jeśli zaś jesteś zainteresowany ekspansją na rynek hinduski skontaktuj się z Zagranicznym Biurem Handlowym PAIH.

Więcej na temat handlu z Indiami znajdziesz w artykule: Jak sprzedawać online w Indiach?

  • Wszystko
  • Aktualności (41)
  • Wiedza (27)
  • Kalendarz (101)
  • Centrum Wsparcia (57)
Wyszukiwanie zaawansowane

Portal Promocji Eksportu używa plików cookies, aby ułatwić użytkownikom korzystanie z serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci Twojego komputera lub innego urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zmienić ustawienia przeglądarki tak, aby zablokować zapisywanie plików cookies. Więcej informacji znajdziesz w Polityce Prywatności i Regulaminie.