Eksport | Import | Inwestycje

Trade.gov.pl

Strona główna > Aktualności > Trade Remedies Data Portal
Artykuł

Trade Remedies Data Portal

Sekretariat WTO uruchomił 1 listopada 2022 anglojęzyczny portal pod nazwą Trade Remedies Data Portal. Portal ten oferuje informacje na temat działań antydumpingowych i wyrównawczych prowadzonych przez członków WTO.

Nowy portal zapewnia dostęp do kompleksowych danych o wszystkich działaniach dotyczących ceł antydumpingowych i wyrównawczych zgłoszonych przez członków WTO. Informacje wyświetlane są w postaci dostosowywanych tabel i wykresów. Portal umożliwia użytkownikom filtrowanie informacji na podstawie parametrów, takich jak kraj zgłaszający, terytorium którego dotyczy dana miarka czy kod HS produktu.

Portal został opracowany w kontekście Open Trade Data Initiative (OTDI), inicjatywy Sekretariatu WTO mającej na celu poprawę gromadzenia i rozpowszechniania danych w celu aktualizacji baz danych wykorzystywanych do przechowywania informacji o działaniach naprawczych członków w handlu.

Obecnie Portal Danych o Środkach Handlowych zawiera informacje o działaniach antydumpingowych i wyrównawczych, które doprowadziły do ​​zastosowania środków obowiązujących od 1 stycznia 2020 r. Sekretariat pracuje wraz z członkami nad weryfikacją danych historycznych dotyczących tych działań naprawczych w handlu, które wygasły przed 2020 r. Dane te mają się pojawić na portalu na początku 2023 r.

Serdecznie zachęcamy do korzystania z tego narzędzia!

  • Wszystko
  • Aktualności (3)
  • Wiedza (6)
  • Kalendarz (4)
Wyszukiwanie zaawansowane

Portal Promocji Eksportu używa plików cookies, aby ułatwić użytkownikom korzystanie z serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci Twojego komputera lub innego urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zmienić ustawienia przeglądarki tak, aby zablokować zapisywanie plików cookies. Więcej informacji znajdziesz w Polityce Prywatności i Regulaminie.