Eksport | Import | Inwestycje

Trade.gov.pl

Strona główna > Aktualności > Nowy portal dla sektora obronnego
Artykuł

Nowy portal dla sektora obronnego

Na początku marca br. Ministerstwo Rozwoju i Technologii uruchomiło portal przeznaczony dla przedstawicieli sektora obronnego. Na stronie internetowej reprezentujący tę branżę przedsiębiorcy znajdą przydatne informacje, które pozwolą im rozwijać biznes zarówno w Polsce jak i za granicą.

Według danych opublikowanych w oficjalnym komunikacie ministerstwa, na portalu polishdefenceindustry.gov.pl przedsiębiorcy znajdą praktyczne informacje dotyczące sektora obronnego np. webinaria, targi przemysłowe i inne ważne wydarzenia zarówno w kraju jak i na świecie. Każda firma z tej branży będzie mogła zgłosić swoją wizytówkę z danymi, co pomoże potencjalnym zagranicznym partnerom w nawiązaniu kontaktów. Polscy przedsiębiorcy będą mogli też znaleźć informacje np. o Europejskim Funduszu Obrony (EDF) i innych instrumentach unijnych dedykowanych rozwojowi sektora obronnego, czy mechanizmach rozwoju innowacji obronnych w UE.  Strona jest dostępna w języku polskim, angielskim i francuskim. W najbliższym czasie zostaną także przygotowane kolejne wersje językowe: ukraińska, hiszpańska oraz arabska. Umożliwi to współpracę międzynarodową polskim przedsiębiorstwom i ułatwi kontakt firmom z zagranicy, które chciałaby nawiązać współpracę z polskimi partnerami. 

Korzyści dla sektora obronnego, to korzyści dla polskiej gospodarki

Sektor obronny stanowi istotny elementy sfery gospodarczej państwa. Wypracowywane oraz udoskonalane produkty tej gałęzi przemysłu mają znaczący wpływ na rozwój technologiczny polskiej gospodarki.

Nowe cyfrowe narzędzie ma się przyczynić się do wzrostu poziomu konkurencyjności polskich przedsiębiorców na arenie międzynarodowej oraz umożliwić im udział w inicjatywach i programach unijnych takich jak np. Europejski Fundusz Obronny.

Międzynarodowa współpraca w sektorze obronnym

Promocja wyrobów polskiego przemysłu obronnego i bezpieczeństwa na zagranicznych rynkach to jeden z priorytetów. Przedstawiciele Ministerstwa Rozwoju i Technologii obecnie uczestniczą w realizacji polityki w przemysłowym sektorze obronnym i bezpieczeństwa poprzez:

  • współpracę z Komisją Europejską i innymi instytucjami europejskimi w ramach polityk dotyczących europejskiego przemysłu obronnego i bezpieczeństwa oraz instytucjami NATO w wymiarze przemysłowym;
  • wspieranie polskiego przemysłu, a w szczególności małych i średnich przedsiębiorców oraz ich możliwości biznesowych w projektach Europejskiego Funduszu Obrony oraz produktów podwójnego zastosowania;
  • pogłębianie międzynarodowej współpracy w fazie badawczej i rozwojowej oraz inwestycji;
  • promowanie eksportu produktów polskiego sektora obronnego i bezpieczeństwa

Ministerstwo Rozwoju i Technologii (MRiT)

Więcej informacji znajduje się na portalu:

  • Wszystko
  • Aktualności (29)
  • Wiedza (50)
  • Kalendarz (39)
  • Centrum Wsparcia (56)
Wyszukiwanie zaawansowane

Portal Promocji Eksportu używa plików cookies, aby ułatwić użytkownikom korzystanie z serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci Twojego komputera lub innego urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zmienić ustawienia przeglądarki tak, aby zablokować zapisywanie plików cookies. Więcej informacji znajdziesz w Polityce Prywatności i Regulaminie.