Eksport | Import | Inwestycje

Trade.gov.pl

Strona główna > Aktualności > Northvolt ponownie inwestuje w Gdańsku
Artykuł

Northvolt ponownie inwestuje w Gdańsku

centrum biurowe w Gdansku

Firma Northvolt to szwedzkie przedsiębiorstwo specjalizujące się w budowie i obsłudze fabryk systemów bateryjnych i magazynów energii dla branży motoryzacyjnej, współpracując z takimi markami jak BMW, Volkswagenem czy Volvo, ale nie tylko z samochodowymi.

 W Gdańsku, a dokładnie w okolicy Portu Gdańsk i terminala głębokowodnego Baltic Hub, Northvolt w 2021 roku  zainwestowała w budowę największej w Europie fabryki magazynów energii. W maju 2023 roku zostały oddane do użytku: bardzo nowoczesna hala produkcyjna, infrastruktura techniczna i budynek biurowy, o łącznej powierzchni obiektów 25 tys. m2. Kluczowymi klientami naszego oddziału w Gdańsku są firmy z branży maszyn górniczych, sprzętu budowlanego czy AGD. Wartość inwestycji wyniosła ok.200 mln USD i powstało dzięki niej 500 nowych miejsc pracy.

Obecnie firma inwestuje w centra badawcze i wsparcia dla biznesu i otwiera Centrum Skalowania Biznesu wraz z Centrum Badawczo – Rozwojowym w zakresie usług IT. Do końca 2024 roku stworzy około 90 nowych miejsc pracy, a nabór już się rozpoczął.

Pracownicy nowej spółki będą wspierali firmę Northvolt w jej efektywnym funkcjonowaniu i zrównoważonym rozwoju, znajdując zatrudnienie w finansach, księgowości, zarządzaniu łańcuchami dostaw, zakupów, usług IT i HR.

Firma, podejmując decyzję o otwarciu właśnie w Gdańsku swojego Centrum Badawczo-Rozwojowego, szczególną uwagę zwraca na kwestie kadrowe, doceniając możliwości zatrudnienia utalentowanych, ambitnych i zaangażowanych pracowników, jakich nie brakuje w Trójmieście i okolicach.

Źródło: Invest in Pomerania

  • Wszystko
  • Aktualności (7)
  • Wiedza (1)
  • Kalendarz (6)
  • Centrum Wsparcia (41)
Wyszukiwanie zaawansowane

Portal Promocji Eksportu używa plików cookies, aby ułatwić użytkownikom korzystanie z serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci Twojego komputera lub innego urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zmienić ustawienia przeglądarki tak, aby zablokować zapisywanie plików cookies. Więcej informacji znajdziesz w Polityce Prywatności i Regulaminie.