Eksport | Import | Inwestycje

Trade.gov.pl

Strona główna > Aktualności > Chińskie biura podróży mogą już organizować wyjazdy do Polski
Artykuł

Chińskie biura podróży mogą już organizować wyjazdy do Polski

Od 10 sierpnia 2023 r., po trzech latach przerwy związanych z pandemią Covid-19, chińskie biura podróży mogą organizować wyjazdy grupowe do Polski.

Według agencji Reuters, przed pandemią Chińczycy wydawali na turystykę zagraniczną więcej niż obywatele jakiegokolwiek innego kraju. W 2019 r. było to 255 mld dolarów, z czego około 60 proc. tej kwoty pochodziło z wycieczek grupowych.

W wywiadzie dla agencji prasowej Xinhua Małgorzata Tańska, Dyrektorka Zagranicznego Ośrodka Polskiej Organizacji Turystycznej (ZPOT) w Pekinie, podkreśliła, że w 2019 r. Polskę odwiedziło 130 tysięcy turystów z Chin. Państwo Środka jest jednym z najważniejszych rynków źródłowych dla naszego kraju.

Zagraniczny Ośrodek POT w Pekinie aktywnie działał podczas pandemii, aby Chińczycy nie zapomnieli o Polsce i jej atrakcjach turystycznych, między innymi poprzez organizację transmisji na żywo z polskich miast na chińskich platformach społecznościowych. Na popularnym w Chinach serwisie WeChat można znaleźć wiele informacji o polskich atrakcjach, hotelach i restauracjach.

Już w marcu polskie konsulaty w Chinach wznowiły wydawanie wiz turystom indywidualnym, a LOT i Air China przywróciły bezpośrednie loty między Pekinem a Warszawą. Teraz nadszedł czas na przyjazdy grupowe.

Źródło: Silk Road Poland

  • Wszystko
  • Aktualności (18)
  • Wiedza (17)
  • Kalendarz (31)
  • Centrum Wsparcia (46)
Wyszukiwanie zaawansowane

Portal Promocji Eksportu używa plików cookies, aby ułatwić użytkownikom korzystanie z serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci Twojego komputera lub innego urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zmienić ustawienia przeglądarki tak, aby zablokować zapisywanie plików cookies. Więcej informacji znajdziesz w Polityce Prywatności i Regulaminie.