Eksport | Import | Inwestycje

Trade.gov.pl

Strona główna > Aktualności > Arabia Saudyjska stawia na turystykę
Artykuł

Arabia Saudyjska stawia na turystykę

Minister turystyki Arabii Saudyjskiej, Ahmed bin Aqeel Al-Khateeb, zaprezentował w poniedziałek ambitny program umożliwiający inwestycje w turystykę. Celem programu jest przyciągnięcie zarówno lokalnych, jak i międzynarodowych inwestorów oraz zwiększenie atrakcyjności Królestwa jako destynacji turystycznej.

Droga do Riyadu Makkah w Arabii Saudyjskiej

W ramach tego programu Ministerstwo Turystyki we współpracy z Ministerstwem Inwestycji ogłosiło inicjatywę na rzecz wspierania inwestycji w sektorze hotelarsko-gastronomicznym. Ma to na celu zwiększenie oferty turystycznej oraz pojemności obiektów hotelarskich w całym kraju.

Inicjatywa zakłada przyciągnięcie inwestycji o wartości 42 mld SAR (10,3 mld EUR), prognozując przychody na poziomie 16 miliardów SAR (3,9 mld EUR) do 2030 roku.

Minister Al-Khateeb podkreślił, że Saudi Vision 2030 zakłada rozwój sektora turystycznego jako kluczowego elementu wzrostu gospodarczego kraju. Wyraził przekonanie, że bogactwo turystyczne Arabii Saudyjskiej czyni ją atrakcyjną dla podróżnych z całego świata.

Rosnące inwestycje w sektor turystyczny

W zeszłym roku zanotowano wzrost popytu na zezwolenia na działalność turystyczną o 390 proc., co świadczy o rosnącym zainteresowaniu inwestycjami w sektorze turystycznym. Minister Al-Khateeb podkreślił, że ten trend wskazuje na początek znaczących inwestycji w sektorze turystycznym w ciągu następnej dekady.

Inicjatywa obejmuje środki ułatwiające dostęp do gruntów rządowych, usprawnienie procesów opracowywania projektów oraz wsparcie prawne mające na celu zmniejszenie kosztów operacyjnych dla inwestorów. Przewiduje się, że przyniesie to liczne korzyści społeczne i gospodarcze, w tym wzrost liczby pokoi hotelowych o 42 tys. i stworzenie około 120 tys. miejsc pracy do 2030 roku.

Rozwój sektora turystycznego w Arabii Saudyjskiej ma kluczowe znaczenie dla zrównoważonego rozwoju kraju, wspierając jednocześnie wysiłki nacjonalizacyjne na lokalnym rynku pracy. Jest to również istotny krok w kierunku promocji kraju jako nowoczesnej i atrakcyjnej destynacji turystycznej na arenie międzynarodowej.

Źródło: Asharg Al-Awsat

Spis treściTable of contents

  • Wszystko
  • Aktualności (9)
  • Wiedza (10)
  • Kalendarz (13)
  • Centrum Wsparcia (46)
Wyszukiwanie zaawansowane

Portal Promocji Eksportu używa plików cookies, aby ułatwić użytkownikom korzystanie z serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci Twojego komputera lub innego urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zmienić ustawienia przeglądarki tak, aby zablokować zapisywanie plików cookies. Więcej informacji znajdziesz w Polityce Prywatności i Regulaminie.