Eksport | Import | Inwestycje

Trade.gov.pl

Strona główna > Wiedza > Na co jest popyt w Indiach?
Artykuł

Na co jest popyt w Indiach?

Indie są rynkiem dla doświadczonych eksporterów poszukujących nowych i perspektywicznych rynków. Przy promowaniu w Indiach polskich rozwiązań warto skupić się na rozwiązaniach niekoniecznie najnowocześniejszych, ale na tych które odpowiadają na problemy cywilizacyjne Indii. Przykładowe wyzwania to brak oczyszczalni ścieków, brak infrastruktury, przerwy w dostawie prądu, brak powszechnej opieki zdrowotnej.

Do perspektywicznych obszarów współpracy gospodarczej z Indiami należą m.in.: zielone technologie, technologie smart cities, rolnictwo i przetwórstwo rolno-spożywcze, produkty edukacyjne, sprzęt fitness, suplementy diety, technologie górnicze i sprzęt medyczny.

Dla polskich przedsiębiorstw wyzwaniem jest niska cena oczekiwana przez odbiorców w Indiach i oczekiwanie zapewnienia przez dostawcę finansowania projektów. Kluczowe znaczenie dla rozwoju eksportu ma pozyskanie wiarygodnych lokalnych partnerów. Historyczną szansą są wznowione w 2022 r. negocjacje Unii Europejskiej z Indiami w sprawie umów o wolnym handlu (FTA), ochronie inwestycji (IPA) i oznaczeniach geograficznych (GI).

  • Wszystko
  • Aktualności (23)
  • Wiedza (15)
  • Kalendarz (80)
  • Centrum Wsparcia (55)
Wyszukiwanie zaawansowane

Portal Promocji Eksportu używa plików cookies, aby ułatwić użytkownikom korzystanie z serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci Twojego komputera lub innego urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zmienić ustawienia przeglądarki tak, aby zablokować zapisywanie plików cookies. Więcej informacji znajdziesz w Polityce Prywatności i Regulaminie.