Eksport | Import | Inwestycje

Trade.gov.pl

Strona główna > Kalendarz > Konferencja Doing Business in Germany
Wydarzenie

Konferencja Doing Business in Germany

 • lokalizacja

  Gdzie

  Krakowski Park Technologiczny; Kraków, ul. Podole 60

 • data wydarzenia

  Kiedy

  30.11.2022 r. (godz. 12:00-16:00)

 • Rejestracja

  Do 29.11.2022

  Formularz rejestracyjny

Już 30 listopada 2022 r. w siedzibie Krakowskiego Parku Technologicznego odbędzie się konferencja „Doing business in Germany” organizowana przez Centrum Business in Małopolska oraz Bank Gospodarstwa Krajowego. 

O wydarzeniu 

Niemcy są dla nas ważnym partnerem biznesowym. Wymiana handlowa między Polską a Niemcami nieustannie wzrasta. Choć niemiecki rynek jest bardzo konkurencyjny i wymaga dobrego przygotowania i wiedzy o zasadach na nim panujących, to jego bliskość oraz potencjał sprawiają, iż jest niezwykle obiecujący, a także daje ogromne możliwości rozwoju. Celem wydarzenia jest przekazanie małopolskim firmom informacji pomocnych do podjęcia właściwej decyzji dotyczącej wejścia na rynek niemiecki, umocnienia tam swojej pozycji oraz zminimalizowania ryzyka i uniknięcia najczęstszych błędów. Będzie to wyjątkowa okazja do pogłębienia wiedzy i spotkania z ekspertami i praktykami rynku niemieckiego.

 Program 

W programie wydarzenia znajdziecie Państwo wiele wiedzy eksperckiej i praktycznej. Przedstawiciel Zagranicznego Biura Handlowego PAIH we Frankfurcie przedstawi charakterystykę rynku niemieckiego, skalę polskiej obecności na nim, jak również najlepsze praktyki ekspansji polskich firm na rynek niemiecki. Reprezentanci Banku Gospodarstwa Krajowego przedstawią możliwości finansowania ekspansji polskich firm na rynek niemiecki zarówno te oferowane przez BGK, jak i niemieckie regionalne banki rozwoju. Zaprezentują także nowe narzędzia ekspansji zagranicznej (w tym kredyt inwestycyjny z gwarancją KUKE). Przedstawiciel, wywodzącej się z Małopolski, firmy DISCUS Polska Sp. z o.o. zdradzi jak i dzięki czemu odnieśli sukces na rynku niemieckim, a także co się nie sprawdziło i jakie błędy popełnili na swojej drodze. Z kolei przedstawiciel firmy EXPANDECO omówi na co zwrócić uwagę rozważając sprzedaż na niemieckim rynku e-commerce. Na zakończenie przedstawiciel Małopolskiej Agencji Rozwoju Regionalnego wskaże jakie są obecnie dostępne instrumenty wsparcia eksportu oferowane przez MARR (w tym udział w targach, misjach gospodarczych, bilateralnych spotkaniach biznesowych).  Szczegółowy program wydarzenia dostępny jest tutaj.

 Informacje praktyczne 

Konferencja odbędzie się w siedzibie Krakowskiego Parku Technologicznego 30 listopada 2022 r. (godz. 12:00-16:00). Spotkanie jest bezpłatne i otwarte dla przedsiębiorców z województwa małopolskiego.  Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc konieczna jest jednak rejestracja, której można dokonać przez formularz rejestracyjny na stronie

Centrum Business in Małopolska (CeBiM)

ul. Podole 60 30-394 Kraków
 • Wszystko
 • Aktualności (29)
 • Wiedza (12)
 • Kalendarz (33)
 • Centrum Wsparcia (1)
Wyszukiwanie zaawansowane

Portal Promocji Eksportu używa plików cookies, aby ułatwić użytkownikom korzystanie z serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci Twojego komputera lub innego urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zmienić ustawienia przeglądarki tak, aby zablokować zapisywanie plików cookies. Więcej informacji znajdziesz w Polityce Prywatności i Regulaminie.