Eksport | Import | Inwestycje

Trade.gov.pl

Strona główna > Kalendarz > Europejski Szczyt e-Commerce
Wydarzenie

Europejski Szczyt e-Commerce

23 maja 2024 r. w Warszawie odbędzie się pierwszy w historii Polski Europejski Szczyt e-Commerce. To przełomowe wydarzenie zgromadzi najważniejszych europejskich liderów z branży e-handlu oraz najważniejszych polskich decydentów związanych z gospodarką cyfrową. Na Szczyt zaproszenie otrzymał premier Donald Tusk. 

Europejski szczyt e-commerce

Udział w warszawskim wydarzeniu potwierdziło już kilkanaście największych organizacji e-commerce z całej Europy, które będą reprezentowane przez ich liderów. Są to m.in. reprezentacje z  Niemiec, Francji, Szwecji, Finlandii, Danii oraz Hiszpanii. Organizatorem wydarzenia jest Izba Gospodarki Elektronicznej. Oto jakie tematy zostaną poruszone w tym gronie. 

Podkreślając ogromną rangę pierwszego w Polsce Szczytu e-commerce, Prezes e-Izby Patrycja Sass-Staniszewska zaprosiła do jego oficjalnego otwarcia Premiera Donalda Tuska oraz Radosława Sikorskiego – Ministra Spraw Zagranicznych. Partnerem wydarzenia jest Ecommerce Europe – organizacja działająca przy KE, którą reprezentować będzie między innymi sekretarz generalny Luca Cassetti. 

Europejski format i zasięg

W ramach najważniejszego dnia dla europejskiego e-commerce w tym roku odbędzie się dyskusja “Taki Sam Start” dotycząca równych ram prawnych i konkurencyjnych dla europejskich i azjatyckich e-przedsiębiorców. W agendzie zaplanowano również  Brunch “Cross-border e-Commerce” – eksport online jako siła wsparcia gospodarki europejskiej, w trakcie którego odbędą się dwa panele dyskusyjne. W ich trakcie rozmawiać będziemy na temat eksportu internetowego, ze szczególnym uwzględnieniem wsparcia w tym zakresie dla małych i średnich przedsiębiorców. Zebrani goście z zagranicy podzielą się swoimi doświadczeniami, prezentując rodzime rynki oraz wskazując wyzwania, z którymi muszą się mierzyć.

Źródło: Izba Gospodarki Elektronicznej

Logo Izby Gospodarki Elektronicznej

Izba Gospodarki Elektronicznej (e-Izba)

ul. Łucka 18 lok. 76 00-845 Warszawa
  • Wszystko
  • Aktualności (29)
  • Wiedza (8)
  • Kalendarz (70)
  • Centrum Wsparcia (47)
Wyszukiwanie zaawansowane

Portal Promocji Eksportu używa plików cookies, aby ułatwić użytkownikom korzystanie z serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci Twojego komputera lub innego urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zmienić ustawienia przeglądarki tak, aby zablokować zapisywanie plików cookies. Więcej informacji znajdziesz w Polityce Prywatności i Regulaminie.