Eksport | Import | Inwestycje

Trade.gov.pl

Strona główna > Polska Izba Informatyki i Telekomunikacji
Instytucja

Polska Izba Informatyki i Telekomunikacji

Kontakt:

Polska Izba Informatyki i Telekomunikacji

Al. Jerozolimskie 136 (IX piętro), Eurocentrum Alfa, 02-305 Warszawa

Polska Izba Informatyki i Telekomunikacji jest jedną z najstarszych i największych izb gospodarczych wspierających rozwój rynku ICT w Polsce.

PIIT to platforma firm działających na rzecz cyfrowej transformacji gospodarki i modernizacji państwa.

Naszą misja jest współtworzenie fundamentów cyfrowego rozwoju:

 • Reprezentujemy interesy gospodarcze firm przemysłu teleinformatycznego realizujących światowej klasy cyfrowe produkty i usługi.
 • Pracujemy na rzecz dobrych regulacji i procedur, które umożliwiają cyfrowy rozwój i modernizację państwa, przy zachowaniu zasad swobody gospodarczej.
 • Promujemy kompetencje, procesy oraz dobre praktyki wspierające cyfrową transformację oraz upowszechnianie społecznie korzystnych innowacji.

Do Polskiej Izby Informatyki Telekomunikacji należy około 130 czołowych firm działających na polskim rynku teleinformatycznym. Wśród nich są m.in.:

 • firmy telekomunikacyjne
 • producenci sprzętu
 • producenci oprogramowania (w tym dostawcy usług chmurowych)
 • integratorzy oprogramowania
 • dystrybutorzy treści audiowizualnych
 • firmy świadczące usługi cyfrowe
 • firmy z sektora MŚP oraz wyspecjalizowane podmioty, świadczące profesjonalne usługi dla biznesu teleinformatycznego
 • kancelarie prawne
 • firmy konsultingowe

Polska Izba Informatyki i Telekomunikacji jest aktywnym członkiem organizacji międzynarodowych: DIGITALEUROPE; Gaia-X

Jesteśmy partnerem Sektorowych Rad ds. Kompetencji: Informatyka oraz Telekomunikacja i Cyberbezpieczeństwo

Od 2003 r. przy PIIT działa Sąd Polubowny ds. Domen Internetowych, którego celem jest rozstrzyganie sporów prawnych związanych z procesem rejestracji i stosowania domeny internetowej.

Jak pomaga eksporterom?

Polska Izba Informatyki i Telekomunikacji wspiera działania, które mają na celu rozwój branży teleinformatycznej oraz wspiera przedsiębiorców działających w tym sektorze. Jedną z takich aktywności są działania proeksportowe, które realizowane pośrednio poprzez spotkania, warsztaty czy webinaria organizowane we współpracy z rządowymi oraz międzynarodowymi instytucjami.

W 2020 r. Polska Izba Informatyki i Telekomunikacji podpisała porozumienie z Polską Agencją Inwestycji i Handlu, które przekłada się na stałą współpracę, w tym komunikację i promocję przedsięwzięć proeksportowych, np. misji gospodarczych czy wystaw. Przykładem takiego działania był udział Członków Izby oraz przedstawicieli PIIT w wydarzeniach podczas Wystawy Światowej Expo 2020 w Dubaju. Promocja polskiej branży ICT odbywała się m.in. podczas paneli tematycznych poprzez film pokazywany podczas Expo.
PIIiT współpracuje z wieloma zagranicznymi instytucjami przy organizacji spotkań oraz sesji na wielu konferencjach. Nawiązujemy współpracę z odpowiednikami PIIT za granicą, np. z Enterprise Ireland. Poprzez członkostwo w organizacjach takich jak DIGITALEUROPE czy Gaia-x dajemy możliwość naszym członkom zaprezentowania ich punktu widzenia, pokazania siebie i swojej innowacyjności na arenie międzynarodowej. Te działania mogą w przekładać się na współpracę międzynarodową między polskimi przedsiębiorcami a zagranicznymi partnerami.
Przykładem działania PIIT wspierającego międzynarodową ekspansję naszych Członków jest także Katalog SMART, przedstawiający konkretne rozwiązania firm działających w Polsce w obszarze SMART. Dążymy do wzmocnienia komunikacji tych rozwiązań poprzez Zagraniczne Biura Handlowe.

Spis treściTable of contents

Portal Promocji Eksportu używa plików cookies, aby ułatwić użytkownikom korzystanie z serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci Twojego komputera lub innego urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zmienić ustawienia przeglądarki tak, aby zablokować zapisywanie plików cookies. Więcej informacji znajdziesz w Polityce Prywatności i Regulaminie.