Eksport | Import | Inwestycje

Trade.gov.pl

Strona główna > Ministerstwo Rozwoju i Technologii (MRiT)
Instytucja

Ministerstwo Rozwoju i Technologii (MRiT)

Kontakt

Ministerstwo Rozwoju i Technologii (MRiT)

Pl. Trzech Krzyży 3/5 00-507 Warszawa

Jak pomagamy eksporterom?

Ministerstwo Rozwoju i Technologii (MRiT) promuje polską gospodarkę za granicą oraz kształtuje  stosunki gospodarcze z innymi krajami. Dbamy o to, aby jednolita polityka handlowa Unii Europejskiej była korzystna dla polskich firm, a konkretne zapisy były korzystne dla naszego kraju. MRiT reprezentuje Polskę w komitetach gospodarczych UE, OECD i WTO.

Ministerstwo prowadzi konsultacje z biznesem, a przedsiębiorcy mogą zgłaszać propozycje co do treści konkretnych regulacji handlowych, o które następnie zabiegamy na arenie międzynarodowej. Wnioski i propozycje przedsiębiorców mogą dotyczyć np. eliminacji barier handlowych, zmniejszenia kosztów importu zaopatrzeniowego, postępowań antydumpingowych, wsparcia przedsiębiorców w relacjach dwustronnych z poszczególnymi krajami czy wspierania polskich firm przy ubieganiu się o zamówienia publiczne organizacji międzynarodowych.

Ministerstwo Rozwoju i Technologii kształtuje również system promocji polskich firm i gospodarki przez instytucje publiczne za granicą oraz system wsparcia przedsiębiorców w działalności eksportowej poprzez programy promocji. Celem jest zwiększenie zainteresowania Polską i przy ciągnięcie nowych zagranicznych odbiorców polskich produktów.

Kształtujemy też programy i projekty, w ramach których polskie firmy mogą otrzymać dofinansowanie do swojej aktywności zagranicznej. Może to obejmować promocję i udział w targach zagranicznych, wyjazdy zagraniczne, nawiązywanie kontaktów z kontrahentami, doradztwo itp. Tysiące polskich firm skorzystało z naszego wsparcia.

Przedsiębiorcy mogą także zgłaszać propozycje i uczestniczyć w konsultacjach w zakresie zapisów regulacji handlowych czy problemów z dyskryminującymi przepisami czy administracją innych krajów. Zgłaszanie propozycji jest możliwe bezpośrednio lub poprzez odpowiednie dla danego przedsiębiorcy izby handlowe.

Skorzystaj z wsparcia i wiedzy MRiT

Zapoznaj się z finansowanymi przez nas programami lub zgłoś bariery handlowe lub przykłady nieuczciwej konkurencji. Odwiedź stronę Ministerstwa Rozwoju i Technologii (MRiT).

Oferta wsparcia

Portal Promocji Eksportu używa plików cookies, aby ułatwić użytkownikom korzystanie z serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci Twojego komputera lub innego urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zmienić ustawienia przeglądarki tak, aby zablokować zapisywanie plików cookies. Więcej informacji znajdziesz w Polityce Prywatności i Regulaminie.