Eksport | Import | Inwestycje

Trade.gov.pl

Czytaj tylko te treści, które Cię interesują -  dopasuj Trade do siebie

Strona główna > Gwarancje dla inwestycji w Polsce generujących eksport

Gwarancje dla inwestycji w Polsce generujących eksport

Dla kogo?
Małe, Średnie, Duże Przedsiębiorstwa
Dojrzałość eksportowa
Początkujący, Doświadczony
Czas trwania
bezterminowo

Potrzeba

Program wspiera zagraniczną ekspansję przedsiębiorstw już na etapie realizowania inwestycji w kraju. Zabezpiecza terminową spłatę kredytu udzielonego przez bank eksporterowi, w tym również inwestorowi zagranicznemu, na sfinansowanie inwestycji realizowanej w Polsce i generującej eksport.

Korzyści

  1. Przedsiębiorca uzyskuje finansowanie na realizację inwestycji (bez konieczności przedstawiania dodatkowych zabezpieczeń), które wyczerpuje zaledwie 20 proc. linii kredytowej w banku, dzięki czemu może on starać się o kolejny kredyt.
  2. Przedsiębiorca może zrealizować inwestycję z przeznaczeniem na zwiększenie produkcji eksportowej np. zbudować nową halę produkcyjną lub magazyn, zakupić nową linię produkcyjną, maszyny itp.
  3. Bank dzieli się ryzykiem kredytowym – KUKE gwarantuje 80 proc. wartości kredytu udzielonego przedsiębiorcy.
  4. Dzięki gwarancji lub regwarancji KUKE bank może zwiększyć swoje zaangażowanie w finansowanie eksportera aż pięciokrotnie i tym samym poprawić swoją dochodowość z relacji z klientem.

Realizacja

Aby skorzystać z tego rozwiązania, umów się na bezpłatną konsultację.

Kontakt

Piotr Maciaszek

Maciej Spychała

Korporacja Ubezpieczeń Kredytów Eksportowych S.A. (KUKE S.A.)

ul. Krucza 50, 00-025 Warszawa
  • Wszystko
  • Aktualności (1)
  • Wiedza (1)
  • Centrum Wsparcia (3)
Wyszukiwanie zaawansowane

Portal Promocji Eksportu używa plików cookies, aby ułatwić użytkownikom korzystanie z serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci Twojego komputera lub innego urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zmienić ustawienia przeglądarki tak, aby zablokować zapisywanie plików cookies. Więcej informacji znajdziesz w Polityce Prywatności i Regulaminie.