Eksport | Import | Inwestycje

Trade.gov.pl

Strona główna > Aktualności > Dynamiczny rozwój sektora ubezpieczeń w Omanie
Artykuł

Dynamiczny rozwój sektora ubezpieczeń w Omanie

Oman staje się jednym z najbardziej obiecujących miejsc dla inwestorów w sektorze ubezpieczeniowym. Spodziewany wzrost w sektorze ubezpieczeń w 2024 r. wynosi 10 proc. Zapowiada się zatem kolejny rok dynamicznego rozwoju, który nie tylko wzmacnia lokalną gospodarkę, ale także stwarza atrakcyjne możliwości dla inwestorów regionalnych.

Fort Bahla - zabytkowa twierdza w Omanie, wpisana na listę UNESCO.

Mustafa Ahmed Salman, członek zarządu Omańskiej Izby Handlowo-Przemysłowej, podkreśla, że oczekiwany wzrost sektora ubezpieczeń wynika ze stopy wzrostu składek ubezpieczeniowych, która w 2022 roku osiągnęła około 13 proc. To znaczący wskaźnik, który świadczy o dynamicznym tempie rozwoju tego sektora w Omanie.

Regulacje i wzrost kapitału

Salman zauważa, że kluczowym elementem napędzającym wzrost sektora ubezpieczeń jest zwiększenie kapitału zakładów ubezpieczeń. Większe środki finansowe nie tylko podnoszą zdolność przyciągania inwestorów, ale również ułatwiają rozwój biznesu w sektorze ubezpieczeniowym. W tej chwili wkład sektora ubezpieczeniowego w produkt krajowy brutto Sułtanatu Omanu wynosi 1,3 proc., co jest istotnym osiągnięciem, jeśli chodzi o kraje arabskie.

Oman liderem na Bliskim Wschodzie

Oman wyłania się również jako lider w branży ubezpieczeniowej na Bliskim Wschodzie. Zauważalny wzrost sektora ubezpieczeń nie tylko w Omanie, ale również w regionie, wskazuje na rosnące zainteresowanie tym rynkiem. Wolumen ubezpieczeń arabskich sięga obecnie około 45 miliardów dolarów, co stanowi istotny udział w rynku światowym.

Komisja ds. Finansów i Ubezpieczeń Izby aktywnie uczestniczy w procesie tworzenia przepisów i regulacji związanych z sektorem ubezpieczeń. Ich wysiłki mają na celu stworzenie sprzyjającego środowiska dla rozwoju biznesu ubezpieczeniowego w Omanie, co przyciąga uwagę coraz większej liczby inwestorów.

Przyszłość sektora ubezpieczeń w Omanie

Niedawne badanie przeprowadzone przez firmę doradczą Alpen Capital prognozują dalszy wzrost sektora ubezpieczeń w Omanie. Prognozy pokazują, że branża ta będzie rosła rocznie o 4,5 proc., osiągając 1,8 miliarda dolarów w 2028 roku. Oznacza to znaczący wzrost w porównaniu z 1,4 miliarda dolarów w 2022 roku.

Podsumowując, sektor ubezpieczeń w Omanie stoi przed obiecującą przyszłością. Dynamiczny wzrost, innowacyjne podejście do regulacji i rosnące zainteresowanie inwestorów sprawiają, że Oman staje się atrakcyjnym miejscem dla rozwoju biznesu ubezpieczeniowego na Bliskim Wschodzie. Przewidywany 10-procentowy wzrost w 2024 roku tylko potwierdza tę tendencję i otwiera nowe możliwości dla wszystkich zainteresowanych branżą ubezpieczeń w regionie.

Źródło: Arab News

  • Wszystko
  • Aktualności (2)
  • Wiedza (1)
  • Centrum Wsparcia (4)
Wyszukiwanie zaawansowane

Portal Promocji Eksportu używa plików cookies, aby ułatwić użytkownikom korzystanie z serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci Twojego komputera lub innego urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zmienić ustawienia przeglądarki tak, aby zablokować zapisywanie plików cookies. Więcej informacji znajdziesz w Polityce Prywatności i Regulaminie.