Eksport | Import | Inwestycje

Trade.gov.pl

Strona główna > Aktualności > mBank i KUKE sfinansują krajowe inwestycje polskich eksporterów
Artykuł

mBank i KUKE sfinansują krajowe inwestycje polskich eksporterów

mBank podpisał z KUKE umowę, dzięki której oferta banku zostanie wzbogacona o kredyty dla eksporterów służące wzmocnieniu ich potencjału produkcyjnego i wykorzystujące płatnicze gwarancje ubezpieczeniowe. Zabezpieczają one bankowi do 80 proc. finansowania udzielanego na realizowaną w Polsce inwestycję.

Wiceprezes mBanku Adam Pers zapewnił, że dzięki obniżonemu poziomowi ryzyka współpraca z KUKE umożliwi klientom rozwój, co przekłada się na większą liczbę udzielonych kredytów.

Gwarancje spłaty finansowania inwestycyjnego dla eksporterów KUKE są istotnym elementem kompleksowego systemu wsparcia eksportu składającego się z instrumentów oferowanych jedynie przez nieliczne agencje kredytów eksportowych na świecie.

Prezes Zarządu KUKE poinformował, że w ubiegłym roku firmy pozyskały kilka miliardów złotych kredytów zabezpieczonych gwarancjami KUKE. Jednocześnie zapewnił, że to „realne i atrakcyjne wsparcie” może posłużyć jako zachęta dla zagranicznych firm, by przenieść produkcję do Polski.

Dla kogo?

Z gwarancji mogą skorzystać przedsiębiorstwa, które już są eksporterami, lub planują działalność na rynkach międzynarodowych. Oznacza to, że projekt powinien być realizowany przez firmę, której suma przychodów ze sprzedaży eksportowej w wybranych trzech z pięciu ostatnich rocznych okresów sprawozdawczych przed udzieleniem gwarancji stanowi nie mniej niż 20 proc. przychodów z tych samych wybranych okresów lub inwestycja w ciągu trzech lat po ukończeniu wygeneruje minimum 20 proc. przychodów ze sprzedaży na eksport. Można również objąć gwarancją finansowanie już trwającej inwestycji, co pozwoli eksporterowi na zwiększenie jego zdolności kredytowej w mBanku. Gwarancja może zabezpieczać do 80 proc. kredytu, którego kwota nie może być niższa niż 5 mln zł.

Więcej na stronie KUKE

  • Wszystko
  • Aktualności (2)
  • Wiedza (1)
  • Centrum Wsparcia (4)
Wyszukiwanie zaawansowane

Portal Promocji Eksportu używa plików cookies, aby ułatwić użytkownikom korzystanie z serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci Twojego komputera lub innego urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zmienić ustawienia przeglądarki tak, aby zablokować zapisywanie plików cookies. Więcej informacji znajdziesz w Polityce Prywatności i Regulaminie.