Eksport | Import | Inwestycje

Trade.gov.pl

Strona główna > Aktualności > Wystartowała 6. edycja konkursu Ekspozycja Roku 2022/2023
Artykuł

Wystartowała 6. edycja konkursu Ekspozycja Roku 2022/2023

Konkurs Ekspozycja Roku został zainicjowany przez Polską Izbę Przemysłu Targowego w 2015 roku, a jego celem od samego początku było propagowanie nowatorskich rozwiązań architektonicznych w wystawiennictwie i działalności eventowej.

Konkurs PIPT jest wydarzeniem cyklicznym i odbywa się co roku (z wyłączeniem lat 2020 i 2021, kiedy to pandemia koronawirusa uniemożliwiła organizację targów). Po dwuletniej przerwie spowodowanej m.in. pandemią COVID-19, Polska Izba Przemysłu Targowego wznowiła organizację konkursu Ekspozycja Roku w nowej, otwartej i dostępnej dla wszystkich firm formule.                       

W związku z przyjęciem nowego Regulaminu Konkursu, jego uczestnikami mogą być zarówno członkowie PIPT, jak i firmy niebędące członkami Izby.

Od aktualnej, 6. edycji konkursu, jego laureaci, tj. zdobywcy I, II i III miejsca w każdej z kategorii konkursowych, mają prawo posługiwać się znakiem graficznym „Laureat Konkursu Polskiej Izby Przemysłu Targowego Ekspozycja Roku 2022”.

Kategorie konkursowe

Firmy świadczące usługi projektowania i/lub realizacji ekspozycji targowych mogą przedłożyć w konkursie projekt w jednej z czterech kategorii konkursowych:

I. Ekspozycje targowe krajowe:

 1. Ekspozycje targowe o powierzchni do 30 mkw.
 2. Ekspozycje targowe o powierzchni od 31 do 100 mkw.
 3. Ekspozycje targowe o powierzchni powyżej 100 mkw.

II. Ekspozycje targowe zagraniczne:

 1. Ekspozycje targowe o powierzchni do 30 mkw.
 2. Ekspozycje targowe o powierzchni od 31 do 100 mkw.
 3. Ekspozycje targowe o powierzchni powyżej 100 mkw.

III. Ekspozycje eventowe – w przestrzeni otwartej i zamkniętej:

 1. Ekspozycje eventowe o powierzchni do 30 mkw.
 2. Ekspozycje eventowe o powierzchni od 31 do 100 mkw.
 3. Ekspozycje eventowe o powierzchni powyżej 100 mkw.

IV. Ekspozycje zewnętrzne – pawilony i stoiska zewnętrzne.

Składanie wniosków i rozstrzygnięcie konkursu

Wnioski konkursowe będzie można składać w okresie od 2 stycznia do 15 lutego 2023 roku. Następnie, w I kwartale 2023 r., przebiegać będą prace Jury celem wyłonienia laureatów konkursu.

Regulamin oraz więcej informacji na temat konkursu znajduje się w linku Regulamin Konkursu

Zachęcamy również do zapoznania się z poprzednimi edycjami konkursu – zwycięskimi firmami oraz zdjęciami nagrodzonych realizacji.

 • Wszystko
 • Aktualności (16)
 • Wiedza (9)
 • Kalendarz (37)
 • Centrum Wsparcia (8)
Wyszukiwanie zaawansowane

Portal Promocji Eksportu używa plików cookies, aby ułatwić użytkownikom korzystanie z serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci Twojego komputera lub innego urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zmienić ustawienia przeglądarki tak, aby zablokować zapisywanie plików cookies. Więcej informacji znajdziesz w Polityce Prywatności i Regulaminie.