Eksport | Import | Inwestycje

Trade.gov.pl

Strona główna > Aktualności > Chiny otworzyły granice
Artykuł

Chiny otworzyły granice

Z dniem 8 stycznia chiński rząd oficjalnie złagodził politykę „zero Covid” i odszedł od surowych restrykcji ograniczających wjazd do kraju. Chiny były jednym z ostatnich krajów utrzymujących obostrzenia w podróżach międzynarodowych oraz, z mniejszą lub większą intensywnością, w ruchu wewnętrznym.

Wraz z wejściem nowego rozporządzenia w życie zniesiony zostanie obowiązek odbycia kwarantanny po przyjeździe Chin oraz konieczność aplikowania o specjalny kod wydawany przez lokalną ambasadę po spełnieniu szeregu wymogów, m.in. przesłania certyfikatu szczepienia na Covid, zadeklarowania planu podróży, obietnicy monitorowania stanu zdrowia oraz udokumentowania negatywnych wyników testów PCR w liczbie i odstępach czasowych zależnych od lokalnych wymogów. Skomplikowane zasady oraz konieczność powtarzania całego procesu dotyczyły również lotów z przesiadkami. W świetle nowej polityki do wejścia na pokład będzie jedynie wymagany negatywny wynik testu PCR wykonanego w ciągu ostatnich 48h.

Zmiany przyniosą kolosalne zmiany w podróżach z i do Chin, do tej pory zredukowanych do absolutnego minimum. Podróżujący czekają szczególnie na zwiększenie ilości połączeń lotniczych oraz otwarcie przejścia lądowego do Hong Kongu.

Wraz ze zniesieniem tej ostatniej bariery z całą pewnością zwiększą się podróże w celach biznesowych, wymiany naukowej, studentów zagranicznych, a może nawet niewidzianych od początku pandemii turystów. Nowe zasady przylotów do Chin dostępne są na stronie Ambasady ChRL w Warszawie.

  • Wszystko
  • Aktualności (16)
  • Wiedza (9)
  • Kalendarz (27)
  • Centrum Wsparcia (2)
Wyszukiwanie zaawansowane

Portal Promocji Eksportu używa plików cookies, aby ułatwić użytkownikom korzystanie z serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci Twojego komputera lub innego urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zmienić ustawienia przeglądarki tak, aby zablokować zapisywanie plików cookies. Więcej informacji znajdziesz w Polityce Prywatności i Regulaminie.