Eksport | Import | Inwestycje

Trade.gov.pl

Strona główna > Aktualności > Możliwości handlowe Polska-Chiny
Artykuł

Możliwości handlowe Polska-Chiny

W bieżącym tygodniu Zagraniczne Biuro Handlowe Polskiej Agencji Inwestycji i Handlu w Szanghaju zaprezentowało polskim przedsiębiorcom możliwości eksportowe na rynek chiński, a chińskiemu biznesowi – ofertę polskich firm oraz możliwości inwestycyjne w naszym kraju.

7 grudnia 2022 r. z inicjatywy PAIH odbyło się webinarium „Jak eksportować za Wielki Mur” w całości poświęcone rynkowi chińskiemu. Kierownik ZBH w Szanghaju dr Andrzej Juchniewicz przedstawił najbardziej perspektywiczne rynki chińskie oraz przekazał szereg praktycznych informacji dotyczących ekspansji na chiński rynek w dobie pandemii Covid-19. Gość wydarzenia, ekspert Michał Bielewicz, omówił problemy, jakie mogą napotkać polscy przedsiębiorcy na rynku chińskim, a także przedstawił obecne trendy konsumenckie.

Następnego dnia, 8 grudnia 2022 r., kierownik ZBH w Szanghaju wystąpił jako gość specjalny wydarzenia SIAL China Global Food Industry Summit, gdzie zaprezentował potencjał inwestycyjny w sektorze przetwórstwa spożywczego w Polsce oraz możliwości importu polskich produktów potencjalnym importerom i dystrybutorom działającym na rynku chińskim. Udział w webinarium był niezwykle ważny, gdyż prestiżowe i popularne wśród polskich wystawców targi SIAL Shanghai, poświęcone sektorowi spożywczemu, zostały w tym roku odwołane ze względu na sytuację epidemiologiczną. Była to zatem świetna okazja, by zaprezentować ofertę polskich przedsiębiorców i przestawić potencjał inwestycyjny kraju na rynku chińskim.

  • Wszystko
  • Aktualności (15)
  • Wiedza (9)
  • Kalendarz (25)
  • Centrum Wsparcia (2)
Wyszukiwanie zaawansowane

Portal Promocji Eksportu używa plików cookies, aby ułatwić użytkownikom korzystanie z serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci Twojego komputera lub innego urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zmienić ustawienia przeglądarki tak, aby zablokować zapisywanie plików cookies. Więcej informacji znajdziesz w Polityce Prywatności i Regulaminie.