Eksport | Import | Inwestycje

Trade.gov.pl

Strona główna > Aktualności > Chiński rynek otwarty dla polskich borówek
Artykuł

Chiński rynek otwarty dla polskich borówek

21 czerwca 2023 r. podczas spotkania ministrów RP i ChRL podpisano „Protokół ustalający warunki fitosanitarne dla świeżych owoców borówki wysokiej, eksportowanych z Polski do Chin”. Podpisanie dokumentu uwieńczyło trwające od 2021 r. prace ukierunkowane na otwarcie rynku chińskiego dla polskich borówek.

W lipcu 2022 r. przedstawiciele strony chińskiej (GACC) zrealizowali audyt w kilku wybranych miejscach produkcji oraz pakowalniach owoców, aby zapoznać się z organizacją produkcji i przygotowania owoców borówki do sprzedaży, a także ochroną plantacji przed chorobami i szkodnikami.

Owoce, które będą eksportowane do Chin będą musiały pochodzić z zarejestrowanych w Państwowej Inspekcji Ochrony Roślin i Nasiennictwa (PIORiN) plantacji i pakowalni, które realizują szczegółowe wymagania określone w Protokole i pozostają pod nadzorem PIORiN.

Zainteresowani eksportem do Chin producenci owoców borówki oraz przedsiębiorcy zajmujący się ich pakowaniem, którzy mają w danym sezonie zamiar uprawiać i pakować owoce przeznaczone na rynek chiński, powinni w terminie do 30 kwietnia danego roku zgłosić się do właściwej terenowo jednostki PIORiN.

Źródło: PIORIN

  • Wszystko
  • Aktualności (24)
  • Wiedza (15)
  • Kalendarz (36)
  • Centrum Wsparcia (43)
Wyszukiwanie zaawansowane

Portal Promocji Eksportu używa plików cookies, aby ułatwić użytkownikom korzystanie z serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci Twojego komputera lub innego urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zmienić ustawienia przeglądarki tak, aby zablokować zapisywanie plików cookies. Więcej informacji znajdziesz w Polityce Prywatności i Regulaminie.