Eksport | Import | Inwestycje

Trade.gov.pl

Strona główna > Wiedza > Rynek e-commerce na Węgrzech
Raport

Rynek e-commerce na Węgrzech

Grafika zawiera napis "Mini E-Book. Rynek E-Commerce Na Węgrzech" a po prawej stronie - miniaturę pierwszej strony publikacji

Węgierski e-rynek jest jednym z najszybciej rozwijających się rynków online w Unii Europejskiej. Nie jest nasycony przez wielkie zagraniczne korporacje, które nie wykazują dużego zainteresowania tym rynki z uwagi na stosunkowo niską rentowność. Z tego powodu rynek węgierski może być świetnym krajem do zainwestowania przez mniejsze i średnie firmy. Udział e-commerce w obrotach handlu detalicznego (z wył. motoryzacji) wyniósł w ubiegłym roku ok. 14% wobec średniej unijnej na poziomie około 12%.

Według Eurostatu, do końca 2021 roku rynki e-commerce naszego regionu (w tym przede wszystkim Czechy, Rumunia, Węgry i Słowacja) zwiększą się nawet o kilkadziesiąt procent.

W załączniku znajduje się szerszy opis rynku e-commerce Węgier. Zachęcamy do zapoznania się z nim.

Jeżeli chcesz się dowiedzieć jak sprawnie wykorzystać specyfikę danego rynku, zapoznaj się z naszymi dodatkowymi materiałami tutaj.

Załączniki

Rynek e-commerce Węgier

Wegry-rynek-e-commerce.pdf

PDF (656,56KB)

Portal Promocji Eksportu używa plików cookies, aby ułatwić użytkownikom korzystanie z serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci Twojego komputera lub innego urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zmienić ustawienia przeglądarki tak, aby zablokować zapisywanie plików cookies. Więcej informacji znajdziesz w Polityce Prywatności i Regulaminie.