Eksport | Import | Inwestycje

Trade.gov.pl

Strona główna > Aktualności > Cross-border.pl – nowa platforma KIG o e-commerce
Artykuł

Cross-border.pl – nowa platforma KIG o e-commerce

Krajowa Izba Gospodarcza (KIG) uruchomiła platformę poświęconą tematyce e-eksportu. Partnerem strategicznym projektu jest Amazon.com, Inc. a merytorycznym – firma Gonito.

Cross-border.pl to kompleksowy internetowy przewodnik dla małych i średnich przedsiębiorstw. Celem portalu jest wsparcie procesu internacjonalizacji polskich przedsiębiorstw z sektora MŚP. Zakres tematyczny skupia się wokół możliwości ekspansji generowanych przez narzędzia e-commerce.

Zadaniem cross-border.pl jest dostarczanie przedsiębiorcom praktycznych informacji o e-eksporcie poprzez publikację treści na takie tematy, jak: opracowanie strategii, wdrażanie kolejnych etapów sprzedaży online, dobór odpowiednich kanałów komunikacji z docelowym odbiorcą, działania marketingowe w różnych częściach świata.

Jednocześnie Cross-border.pl ma służyć za narzędzie integrujące społeczność ekspertów e-commerce i handlu transgranicznego. Katalog firm wspierających e-eksporterów, dostępny w zakładce „Znajdź partnera B2B”, ma być swego rodzaju pomostem między firmami, które poszukują wsparcia sprzedażowego, marketingowego, procesowego czy merytorycznego, a przedsiębiorstwami, które świadczą takie usługi.

Portal umożliwia również przeprowadzenie audytu gotowości do rozpoczęcia handlu cross-border. Wygenerowany wynik audytu pokaże, czy firma jest przygotowana do wyjścia na zagraniczne rynki, jakie działania nie zostały jeszcze wdrożone oraz czy firma posiada właściwie przygotowane procesy i zasoby.

Więcej informacji na portalu: cross-border.pl

Krajowa Izba Gospodarcza

ul. Trębacka 4, 00-074 Warszawa
  • Wszystko
  • Aktualności (5)
  • Wiedza (45)
  • Kalendarz (13)
Wyszukiwanie zaawansowane

Portal Promocji Eksportu używa plików cookies, aby ułatwić użytkownikom korzystanie z serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci Twojego komputera lub innego urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zmienić ustawienia przeglądarki tak, aby zablokować zapisywanie plików cookies. Więcej informacji znajdziesz w Polityce Prywatności i Regulaminie.