Eksport | Import | Inwestycje

Trade.gov.pl

Strona główna > Wiedza > 14 powodów, żeby inwestować w Meksyku
Artykuł

14 powodów, żeby inwestować w Meksyku

Poniżej przedstawiamy 14 powodów, które czynią Meksyk ciekawym miejscem do inwestowania. Informacje zostały zaczerpnięte z oficjalnej broszury wydanej przez rząd Meksyku.

 1. Meksyk posiada strategiczne położenie geograficzne i konkurencyjną infrastrukturę logistyczną. Dzięki 58 portom i terminalom na wybrzeżu Pacyfiku, 59 terminalom w Zatoce Meksykańskiej i na wybrzeżach Karaibów oraz 15 korytarzom transportowym, przemysł znajdujący się w Meksyku ma dostęp do głównych miejsc przeznaczenia handlu w krótszym czasie i z mniejszymi przerwami w łańcuchu dostaw.
 2. Meksyk jest największym eksporterem w Ameryce Łacińskiej. Sieć 14 umów handlowych zapewnia Meksykowi preferencyjny dostęp do ponad 50 krajów, które reprezentują ok. 60% światowego PKB.
 3. Meksyk jest jednym z sygnatariuszy umowy dotyczącej wolnego handlu UMSCA. Porozumienie pomiędzy Stanami Zjednoczonymi, Kanadą i Meksykiem to jedna z największych i najbardziej innowacyjnych umów handlowych na świecie.
 4. Meksyk przyciąga inwestycje z całego świata, dotyczące wielu sektorów gospodarki. W okresie od stycznia do września 2021 r. Meksyk przyciągnął do siebie inwestycje zagraniczne warte ponad 24,8 mln USD. Wynik ten jest wyższy o 5,7% w stosunku do analogicznego okresu rok wcześniej.
 5. Meksyk prowadzi wielostronną, zdywersyfikowaną i inkluzywną politykę zagraniczną. Na arenie międzynarodowej wzywa m.in. do przestrzegania praw człowieka, równości płci i sprawiedliwości międzypokoleniowej.
 6. Meksyk tworzy korzystne ekosystemy dla innowacyjnych przedsiębiorców. Przykładowo, krajowa branża FinTech osiąga roczny wolumen operacji na poziomie ponad 3,6 mld USD.
 7. Meksyk posiada młody, wydajny i wyspecjalizowany kapitał ludzki. Zamieszkuje go ok. 126 milionów ludzi, a ponad połowę populacji stanowią osoby poniżej 29 roku życia.
 8. Meksyk posiada krajowy rynek o rosnącej sile nabywczej. 1 na 7 osób z klasy średniej w Ameryce Łacińskiej jest Meksykaninem. W 2020 r. średni miesięczny dochód meksykańskiej rodziny wynosił 896 USD.
 9. Meksyk jest najlepszym krajem w Ameryce Łacińskiej do otwierania i prowadzenia działalności gospodarczej. Kraj znajduje się w pierwszej piętnastce gospodarek, których przepisy ułatwiają uzyskanie kredytu.
 10. Meksyk zapewnia ulgi podatkowe w celu przyciągnięcia inwestycji. Kraj posiada strefy wolnego handlu przy północnej i południowej granicy.
 11. Meksyk jest pewnym miejscem do inwestowania dzięki przepisom i surowej walce z korupcją. Dzięki Meksykańskiemu Instytutowi Własności Intelektualnej (IMPI) marki i wynalazki są chronione zgodnie z międzynarodowymi standardami. Meksyk jest stroną umów o ochronie znaków towarowych, patentów i wzorów przemysłowych, które ułatwiają rejestrację z zagranicy.
 12. Meksyk przechodzi na gospodarkę opartą na stabilnych warunkach pracy. Kraj osiągnął największy wzrost płacy minimalnej w ciągu ostatnich 44 lat. Niedawno utworzone zostało także Federalne Centrum Pojednania i Rejestracji Pracy.
 13. Meksyk racjonalne zarządza gospodarką narodową. W drugim kwartale 2021 r. zadłużenie zagraniczne netto rządu federalnego zmniejszyło się realnie o ponad 12% w porównaniu z analogicznym okresem w roku poprzednim.
 14. Meksyk charakteryzuje się różnorodnością, bogactwem kulturowym i dobrym klimatem. Meksykańska kultura, przyroda, święta i magiczne miasta oferują różnorodne możliwości turystyki, rekreacji i zamieszkania. To m.in. z tych powodów ponad milion obcokrajowców uczyniło z Meksyku swój dom.

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o rynku meksykańskim zajrzyj do kierunków eksportu.

Jeśli chcesz uzyskać więcej informacji o możliwościach jakie daje Meksyk, zapoznaj się poniżej z oficjalną broszurą przygotowaną przez meksykański rząd (w języku angielskim).

 • Wszystko
 • Aktualności (3)
 • Wiedza (9)
 • Kalendarz (15)
Wyszukiwanie zaawansowane

Portal Promocji Eksportu używa plików cookies, aby ułatwić użytkownikom korzystanie z serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci Twojego komputera lub innego urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zmienić ustawienia przeglądarki tak, aby zablokować zapisywanie plików cookies. Więcej informacji znajdziesz w Polityce Prywatności i Regulaminie.