Eksport | Import | Inwestycje

Trade.gov.pl

Strona główna > Kalendarz > Porozmawiajmy o zamówieniach organizacji międzynarodowych
Wydarzenie

Porozmawiajmy o zamówieniach organizacji międzynarodowych

70 mln USD wyniosła wartość międzynarodowych zamówień publicznych w Polsce w 2022 r.
To nadal nie jest imponujący wynik, mimo że we wcześniejszych latach suma ta nie przekraczała nawet 5 mln USD. Globalne międzynarodowe zamówienia publiczne liczą łącznie blisko 30 mld USD!

Niestety w rankingach Polska jest dopiero na 70. miejscu, niżej niż Haiti, Hiszpania czy Włochy.

Mitem jest, że to pole tylko dla dużych firm z konkretnych sektorów. Szanse są dla MŚP z wielu branż, w tym choćby budowlanej, spożywczej, tekstylnej, meblowej, nowych technologii, poszukiwane
są produkty chemiczne, usługi transportowe czy poligraficzne.

W sondażach badających dlaczego polskie firmy tak rzadko biorą udział w przetargach międzynarodowych, dominują głosy, że przedsiębiorcy wolą skupić się na rynku krajowym, brakuje im zasobów organizacyjnych, a także wiedzy gdzie można szukać informacji na ten temat.

Czas to zmienić! To szansa na bezpieczną ekspansję. Organizacje międzynarodowe to solidny partner. Warto wspomnieć też o wartości wizerunkowej wynikającej ze współpracy z prestiżowymi organizacjami, co może umocnić pozycję firmy na arenie międzynarodowej.

Weź udział w webinarze 28 lutego i dowiedz się m.in.:

  • Co należy zrobić by zostać dostawcą organizacji międzynarodowych?
  • Jak wyszukać partnerów?
  • W jaki sposób organizacje międzynarodowe wspierają Ukrainę i co to oznacza dla polskich przedsiębiorców?
  • Czy realizując zamówienia na rzecz organizacji międzynarodowych, przedsiębiorca płaci podatki?

Ekspertem będzie mecenas Paweł Sendrowski – radca prawny, wspólnik zarządzający w Wielkopolskiej Grupie Prawniczej.

Wielkopolska Grupa Prawnicza to jedna z pierwszych w Polsce kancelarii zajmujących się tematyką zagranicznych i międzynarodowych zamówień publicznych. Wraz z Ministerstwem Rozwoju i Technologii oraz Polską Agencją Rozwoju Przedsiębiorczości przeprowadziła cykl szkoleń w całej Polsce. Dzięki wsparciu kancelarii wielu przedsiębiorców złożyło swoje pierwsze oferty na rynkach organizacji międzynarodowych (m.in. na rynku ONZ, czy w ramach instytucji unijnych takich jak: Parlament Europejski czy FRONTEX), jak również na rynkach poszczególnych krajów Unii Europejskiej (m.in. we Francji, Niemczech, na Węgrzech). 

  • Wszystko
  • Aktualności (2)
  • Kalendarz (1)
  • Centrum Wsparcia (1)
Wyszukiwanie zaawansowane

Portal Promocji Eksportu używa plików cookies, aby ułatwić użytkownikom korzystanie z serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci Twojego komputera lub innego urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zmienić ustawienia przeglądarki tak, aby zablokować zapisywanie plików cookies. Więcej informacji znajdziesz w Polityce Prywatności i Regulaminie.