Eksport | Import | Inwestycje

Trade.gov.pl

Strona główna > Gwarancje płatnicze dla eksporterów
Oferta wsparcia

Gwarancje płatnicze dla eksporterów

Dla kogo?
Małe, Średnie, Duże Przedsiębiorstwa
Dojrzałość eksportowa
Początkujący, Doświadczony
Czas trwania
Bezterminowo

Potrzeba

Gwarancja zabezpiecza spłatę zobowiązań eksportera wobec jego dostawców zarówno krajowych jak i zagranicznych. Eksporter dokonując zakupu dostaw lub usług może dzięki gwarancji KUKE uzyskać korzystniejsze warunki płatności, w szczególności odroczenie płatności (kredyt kupiecki), od swojego dostawcy i zabezpieczyć płatność w wysokości 80 proc. swojego zobowiązania gwarancją KUKE.

Korzyści

  1. Gwarancja daje polskiemu eksporterowi możliwości uzyskania korzystnych warunków płatności, np. długiego kredytu kupieckiego, dzięki czemu obniża swoje koszty.
  2. Dostawca eksportera uzyskuje pewność otrzymania zapłaty za przesłane komponenty czy materiały.
  3. Eksporter zyskuje doskonałe narzędzie do negocjowania dostaw na lepszych warunkach finansowych z partnerami z całego świata, w tym z Polski.
  4. Jeśli zagraniczny dostawca preferuje gwarancję znanego sobie lokalnego banku, KUKE może regwarantować takie transakcje, zabezpieczając zobowiązanie eksportera.

Dodatkowe informacje

Więcej o naszych produktach oraz inne przydatne informacje znajdziesz na naszej stronie internetowej: KUKE | Ubezpieczenia należności, gwarancje i finansowanie

KUKE S.A. (Korporacja Ubezpieczeń Kredytów Eksportowych S.A.)

ul. Krucza 50, 00-025 Warszawa
  • Wszystko
  • Aktualności (3)
  • Wiedza (1)
  • Centrum Wsparcia (21)
Wyszukiwanie zaawansowane

Portal Promocji Eksportu używa plików cookies, aby ułatwić użytkownikom korzystanie z serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci Twojego komputera lub innego urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zmienić ustawienia przeglądarki tak, aby zablokować zapisywanie plików cookies. Więcej informacji znajdziesz w Polityce Prywatności i Regulaminie.