Eksport | Import | Inwestycje

Trade.gov.pl

Strona główna > Agencja Rozwoju Pomorza S.A.
Instytucja

Agencja Rozwoju Pomorza S.A.

Kontakt:

Agencja Rozwoju Pomorza S.A.

Al. Grunwaldzka 472D, 80-309 Gdańsk

Agencja Rozwoju Pomorza jest spółką Samorządu Województwa Pomorskiego, która istnieje od 1992 roku. Naszą misją jest działanie na rzecz harmonijnego rozwoju Pomorza poprzez wspieranie pomorskiej przedsiębiorczości i lokalnych samorządów, a także inicjowanie i wspieranie przedsięwzięć gospodarczych o znaczeniu regionalnym. Do naszych zadań należy obsługa Funduszy Europejskich dla małych i średnich firm oraz instytucji wspierających rozwój przedsiębiorczości, promocja gospodarcza regionu, w tym pozyskiwanie i obsługa inwestorów zagranicznych. Zarządzamy Funduszem Kapitałowym inwestującym w innowacyjne pomysły biznesowe, świadczymy usługi doradcze i szkoleniowe. Pomagamy lokalnym firmom otwierać się na rynki zagraniczne, między innymi poprzez dofinansowanie udziału w targach oraz innych wydarzeniach, organizację stoisk regionalnych, misji gospodarczych oraz spotkań z ekspertami.
Naszym celem jest również popularyzacja nowoczesnej przedsiębiorczości, aktualnych trendów w ekonomii oraz postaw ekologicznych.

Jak pomaga eksporterom?

Agencja Rozwoju Pomorza jest liderem projektu wsparcia eksporterów w województwie pomorskim pn. „Pomorski Broker Eksportowy”. Projekt realizowany jest w partnerstwie z: INVESTGDA, Inkubatorem STARTER, Pomorskim Parkiem Naukowo-Technologicznym w Gdyni, Regionalną Izbą Gospodarczą Pomorza oraz Stowarzyszeniem Wolna Przedsiębiorczość/O. terenowy Gdańsk. Każda z instytucji odpowiada za realizację konkretnych działań zaplanowanych w projekcie.

„Pomorski Broker Eksportowy” pomaga firmom, które nie podejmowały do tej pory działań eksportowych lub są początkującymi eksporterami. Oferuje wsparcie Brokerów Eksportowych w określeniu potencjału eksportowego firmy, organizuje seminaria i konferencje, publikuje dane o eksporcie oraz analizy branżowe wybranych rynków zagranicznych.

OFERTA WSPARCIA

Spis treściTable of contents

Portal Promocji Eksportu używa plików cookies, aby ułatwić użytkownikom korzystanie z serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci Twojego komputera lub innego urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zmienić ustawienia przeglądarki tak, aby zablokować zapisywanie plików cookies. Więcej informacji znajdziesz w Polityce Prywatności i Regulaminie.