Eksport | Import | Inwestycje

Trade.gov.pl

Strona główna > Aktualności > Nowy kredyt inwestycyjny dla eksporterów
Artykuł

Nowy kredyt inwestycyjny dla eksporterów

KUKE i BGK podpisały umowę, dzięki której klienci banku zyskują dostęp do atrakcyjnego finansowania wspierającego ich inwestycje w rozwój potencjału eksportowego.

Przedsiębiorcy zainteresowani rozwojem dotychczasowej działalności eksportowej lub firmy, które planują rozpoczęcie sprzedaży na zagraniczne rynki, mogą otrzymać na ten cel kredyty inwestycyjne, których spłatę zagwarantuje KUKE. Instrumenty te, wyposażone w gwarancje Skarbu Państwa, zabezpieczają bankowi spłatę do 80 proc. wartości finansowania udzielonego na realizację inwestycji w Polsce. W efekcie oznacza to, że przedsiębiorcy mogą na atrakcyjnych warunkach sfinansować inwestycję, której celem jest zwiększenie lub stworzenie możliwości produkcyjnych towarów przeznaczonych na eksport, np. wybudowanie nowej hali, kupno terenu, linii produkcyjnej lub maszyn. 

Jakie projekty kredyt inwestycyjny obejmuje?

Kredyt inwestycyjny obejmuje projekty, które:

  • są realizowane przez przedsiębiorstwo, którego suma przychodów ze sprzedaży eksportowej w wybranych trzech z pięciu ostatnich rocznych okresów sprawozdawczych przed udzieleniem gwarancji stanowi nie mniej niż 20 proc. przychodów;
  • lub inwestycja w ciągu trzech lat po ukończeniu wygeneruje minimum 20 proc. przychodów ze sprzedaży na eksport.

Minimalna wartość kredytu to 5 mln zł, a maksymalna długość jego spłaty wynosi 14 lat.

Portal Promocji Eksportu używa plików cookies, aby ułatwić użytkownikom korzystanie z serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci Twojego komputera lub innego urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zmienić ustawienia przeglądarki tak, aby zablokować zapisywanie plików cookies. Więcej informacji znajdziesz w Polityce Prywatności i Regulaminie.